Okresní kolo recitační soutěže

V okresním kole recitační soutěže, která se konala v pondělí 27. března 2023 v Domě dětí a mládeže Matýsek Napajedla, reprezentoval naši školu Adam Slezáček z 5. třídy. Už jen za postup do okresního kola si zaslouží velkou pochvalu, stejně jako za poctivou přípravu a za osobité pojetí textu, kterým svůj přednes obohatil. Adam svým přednesem zaujal a získal…

Číst dál →

Nesem, nesem Mařenu

K obohacení výuky rádi využíváme bohaté nabídky didaktických programů Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Zlínské muzeum jsme navštívili v pátek 24. 3. 2023 a zúčastnili se velikonočního vzdělávacího programu s vystoupením dětského folklórního souboru Nesem, nesem Mařenu. Téma nám krásně zapadalo do učiva literatury. Při programu jsme zažili dobu našich předků ve vystoupení Bartošova dětského souboru a ve speciálním…

Číst dál →

Cesta za Janem Amosem Komenským

Při páteční návštěvě knihovny jsme se hravou formou seznámili se životem a dílem Učitele národů na pozadí historických událostí ve vzdělávacím programu ŠKOLA HROU-JAN AMOS KOMENSKÝ. S paní knihovnicí Ivetou Štanclovou jsme si vyzkoušeli při práci s textem metody kritického myšlení a využili pracovní listy. Zajímavá pro nás byla práce s encyklopedií Brána jazyků a s učebnicí cizích…

Číst dál →

Aktuálně ze třídy

images (1)

Milí páťáci a milí rodiče, dnes tu máme další postní neděli – Smrtnou. „Smrt nesem ze vsi, nové líto do vsi…“ Smrtná neděle má sice temný název, ale je plná veselí a radosti. Ze vsi se za zpěvu vynáší Mařena, Mořena, smrtholka, Morena či Čaramura. V okamžiku, kdy loutka sletí do potoka, skutečně začíná jaro. V pondělí…

Číst dál →

Společné čtení nás baví

Čtvrteční dopoledne, které se neslo ve znamení společného čtení a práce s bajkou, patřilo ve školní knihovně dětem z mateřské školy a žákům z páté třídy. Žáci z 5. třídy se s nadšením ujali nejen samotných dětí ze školky, ale především se velice aktivně a pečlivě zapojili do čtenářského přátelství.  Malí i velcí si čtení a spolupráci náležitě užili….

Číst dál →

Zadávání DÚ

13365872-kluk-dělá-svůj-domácí-úkol

Vážení rodiče, v minulém týdnu jsem požádala kolegyně o přechodnou úpravu zadávání domácích úkolů. Je to velmi diskutované téma. V poslední době zvažuje odborná veřejnost dokonce jejich úplné zrušení. Přesto si myslíme, že jakási únosná míra úkolů je vhodná. Zejména na procvičování a připomenutí učiva. Proto jsme se po společné pedagogické poradě usnesly takto: 1. až…

Číst dál →

Úpravna vody Tlumačov – exkurze

Společnost Vodovody a kanalizace každý rok ke Světovému dni vody pořádá Den otevřených dveří, kdy se zájemci mohou podívat do prostor běžně pro veřejnost nepřístupných. Naše třída dostala možnost se v rámci vyučování zúčastnit exkurze do Úpravny vody v Tlumačově. Během exkurze jsme nahlédli do strojovny tohoto zařízení a také si prohlédli systém postupného čištění podzemní vody….

Číst dál →

Aktuálně ze třídy

SDV Cropped

Milí páťáci a milí rodiče, postní doba se přehoupla do své druhé poloviny. Dnes si připomínáme čtvrtou ze šesti postních nedělí – Družebnou, ale někdy se jí také říkalo Růžová. Tento den se obvykle plánovaly námluvy a v domácnostech se pekly plněné koláče. A taky se scházela mládež, aby se poveselila. Tak se dnes družte a…

Číst dál →