Rozdáváme radost

Naše třída se i v letošním roce zapojila do charitativní akce Krabice od bot. Každý žák přinesl malý dárek nebo finanční částku. Děkujeme naší paní učitelce, že taky  dárky do krabice přinesla. V úterý 29. listopadu jsme společně zabalili krabici pro holku a krabici pro kluka. Děti by jinak pod stromečkem nic nenašly. Společný čas u balení…

Číst dál →

Krabice od bot popáté

Letos se naše škola  popáté zapojila do charitativní sbírky Krabice od bot. Každá třída nachystala jeden dárek pro dívku  a jeden dárek pro chlapce ve své věkové kategorii. Společná příprava a balení dárků nám  přinesly pěkné chvíle. Učíme se myslet i na potřebné. Z Diakonie ČCE jsme už obdrželi děkovný mail za to, že rozdáváme radost…

Číst dál →

Přírodní vědy v Experimentáriu

V Experimentáriu Střední průmyslové školy v Otrokovicích jsme zažili opět zajímavé dopoledne. Při dnešní návštěvě jsme se zlepšovali v logickém uvažování, představivosti, pozornosti, ověřovali si matematické schopnosti a procvičovali počty. Vyzkoušeli jsme si jednoduché i složitější dřevěné hlavolamy, skládačky, hry, tangramy a stavebnice pro rozvoj matematické gramotnosti. Geometrické hlavolamy nás zabavily, ale i potrápily a prověřily naši trpělivost….

Číst dál →

Všude samý robot

Spoustu úkolů a procvičování s robotickými hračkami a roboty jsme si vyzkoušeli v pondělí 21. listopadu ve zlínské knihovně. Při vzdělávacím programu Všude samý robot jsme rozvíjeli logické myšlení, kreativitu, matematickou a čtenářskou gramotnost, týmovou spolupráci, trpělivost, soustředěnost a mnoho dalších dovedností. Hravou formou jsme se seznámili se základy programování, jehož podstata spočívá v hledání logických a efektivních…

Číst dál →

Aktuálně ze třídy

20201128171631159218331

Milí páťáci a milí rodiče, je advent, začala nejkrásnější doba v roce. Čas očekávání, zklidnění a radosti. Vánoční čas se blíží. Dnes zapálíme první svíčku na adventním věnci. Děkuji všem rodičům za 100% účast na třídní schůzce, ráda jsem všechny viděla. Bylo mi s Vámi příjemně. Děkuji za Vaše podněty, dotazy a připomínky.  Budu se těšit…

Číst dál →

Vyzkoušeli jsme si ragby

Hodinu tělesné výchovy nám v pátek 18. listopadu oživil a zpestřil náš Adam a my jsme si tak mohli vůbec poprvé vyzkoušet, jaké to je držet v ruce ragbyový míč. Adam nás krátce seznámil s historií vzniku tohoto netradičního sportu a pravidly. Vyzkoušeli jsme si také základní prvky a ragby si zahráli. Byla to dřina, ale i zábava. S ukázkou…

Číst dál →

Abeceda peněz – finanční gramotnost

Finanční gramotnost na školách podporuje projekt České spořitelny – Abeceda peněz. Učí děti rozumět světu financí, poznat hodnotu peněz a hospodařit s nimi. V naší třídě se tento program finančního vzdělávání pod vedením zkušeného lektora uskutečnil ve středu 16. listopadu. Žáci se seznámili se základními pojmy a pravidly při osobním či rodinném hospodaření s penězi, zopakovali…

Číst dál →

Aktuálně ze třídy

Katerina-Sienska-m

Milí páťáci a milí rodiče, v příloze naleznete náš další týdenní plán, tak s úsměvem do dalšího společného týdne. Pomalu můžete chystat metr, abyste si mohli začít odstříhávat dny do Vánoc, protože oficiálně začátek adventu tento rok spadá na 27. 11.  Víte však, že ještě před ním jsou tu další svátky, které se váží k adventu? Jedním…

Číst dál →