Šupiny, peří, srst

Savec, pták, plaz, obojživelník, ryba či hmyz? Dokážete zařadit určité zvíře do správné skupiny? Pokud si příliš nejste jisti, pak přijďte za třeťáky, rádi vám pomůžeme. Ve výchovně vzdělávacím programu Muzea jihovýchodní Moravy Zlín jsme zavítali do zoologické expozice na hradě Malenovice. Blíže jsme se seznámili s obratlovci a bezobratlými a naučili jsme se rozpoznat charakteristické znaky…

Číst dál →

Terénní výuka

Jak vypadá příroda v okolí hradu v Malenovicích, jsme spolu s lektory Muzea jihovýchodní Moravy Zlín prozkoumávali při terénním programu PUTOVÁNÍ ZA LÉČIVÝMI BYLINAMI. Prostřednictvím herních aktivit jsme poznali základní znaky a vlastnosti rostlinné říše. Prožitkem a smyslovým vnímáním jsme odhalovali kouzlo léčivých stromů, keřů a bylin. Načerpali jsme sílu v příjemném prostředí, vytvořili si…

Číst dál →

Jak se nám daří?

Daří se nám úplně všechno a z práce máme radost. Škola nás moc baví. Učíme se zajímavé věci zábavnou formou. Prostě ve škole nám je fajn. Vytváření receptu na život do 100 let, práce s naučným textem Naše sovy, dílna čtení, obvody, obsahy trojúhelníků ve čtvercové mříži, krychlové stavby, plány staveb, rýsování a povedené kostry…

Číst dál →