Hezkou neděli!

Úsměvy Radka a Adama pro celou třídu (zejména pro všechna děvčata) s přáním hezké neděle. Sluníčko a vzduch láká ven, tak odpoledne vyběhnout  na čerstvý vzduch čerpat novou energii a posilovat zdraví. Kluci, děkuji za milou páteční návštěvu, potěšili jste mě a pobavili. Hned zítra se podíváme na tu FARMU, která je pro Vás tak…

Číst dál →

Výuka pádů a pádových otázek

Abychom si pořadí pádových otázek lépe zapamatovali, vyprávěli jsme si pohádku O kozí princezně. Vyprávěla koza (1.pád) u zahrádky (2.pád) kůzlátkům (3.pád) pohádky (4.pád). „Mámo, mámo (5.pád) ještě jednu krátkou – o krásné princezně (6.pád) s rohy a bradkou (7.pád).“ K ještě lepšímu upevnění pořadí jste sami vymýšleli další pohádky a příběhy na témata, která Vás zajímají. Jen místo tučně zvýrazněných slov jste doplnili svá vlastní. Přečtěte si, jak se Vám pohádky a příběhy…

Číst dál →

Prvouka

Anetka mi poslala vypracované úkoly do prvouky. Musím ji moc pochválit, jak úkoly zpracovala. Pokus se solí a cukrem mě potěšil.  Podívejte se, jak se snažila. K příspěvku přikládám Anetčin vypracovaný odborný referát na téma Vesmír, který se jí podařil a byl úspěšně odprezentován. Anetka nás všechny překvapila svými znalostmi a zájmem o dané téma….

Číst dál →

Zmrzlá bublina

Vzpomínka na mrazivé počasí s Jani Marcaníkovou Večer se nám nepodařilo bublinu venku usadit, vždy praskla. Líbilo se jí v misce na parapetu. Začala zamrzat a praskla. Stejně to dopadlo i ráno. Tak jsem vymyslela bublinovou přesilu… CO SE DĚJE BĚHEM POKUSU  Srozumitelně pro děti – bubliny z bublifuku jsou stejné jako bubliny ve vaně. Je to…

Číst dál →

Hledám, hledá, hledáme

Pátrací výzva splněna. Do zimní procházkové hledačky se aktivně zapojil i Kuba Zámorský. Do pátracího týmu pozval maminku a svoji mladší sestru. Vyplatilo se, protože z objevování okolního světa poslal moc pěkné fotografie. Studánka na fotografii je v trampské osadě Netopýr na Hostišové, která byla v prvopočátku jako indiánská osada s totemem a stany. Místo…

Číst dál →