Náhodná procházka

V minulých dnech jsme se věnovali například Světovému dni vody, velikonočnímu kreslení a malování, náhodné procházce v matematice i oslavě Julinčiných narozenin. Také jsme Jirkovi vytvořili a poslali knížku, abychom mu zpříjemnili uzdravování. Náhodná procházka je vlastně úhlopříčné putování čtvercovou sítí podle toho, jestli nám při hodu mincí padne panna nebo orel. Odkud tyto názvy…

Číst dál →

Úpravna vody Tlumačov – exkurze

Společnost Vodovody a kanalizace každý rok ke Světovému dni vody pořádá Den otevřených dveří, kdy se zájemci mohou podívat do prostor běžně pro veřejnost nepřístupných. Naše třída dostala možnost se v rámci vyučování zúčastnit exkurze do Úpravny vody v Tlumačově. Během exkurze jsme nahlédli do strojovny tohoto zařízení a také si prohlédli systém postupného čištění podzemní vody….

Číst dál →

Knihovna zdrojem informací

Návštěvu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně jsme v pátek 10. března absolvovali i s výukovým programem. Dozvěděli jsme se mnoho informací o fungování knihovny, knihách, čtenářství i výhodách čtenářského průkazu. Po vzdělávací části programu jsme si v knihovně vyhledávali knihy, časopisy, prohlíželi je, začetli se do nich a zařazovali zpět na svá místa. Také…

Číst dál →