Experimentárium

V úterý 29. listopadu jsme se vypravili do Experimentária  Otrokovice. Cílem práce v něm je motivace žáků základních škol ke studiu technických a přírodovědných oborů. Vybavení je na vysoké úrovni. Žáci mají možnost se všemi přístroji a zařízeními pracovat, k jejich ovládání využívají nejmodernější technologie. Expozice jsou koncipovány tak, aby se co nejvíce přiblížily praktickému životu. Ve 3D…

Číst dál →

Baťovský Zlín

V pátek 18. listopadu jsme třeťáci a páťáci měli společné dvouhodinové projektové vyučování. Sdíleli jsme poznatky a zkušenosti z jednotlivých edukačních programů a exkurzí, které jsme letos absolvovali. Těch, které se týkaly baťovského Zlína. Páťáci se pochlubili slohovou prací, ukázkou dobového stejnokroje a jídelníčku. Společně jsme srovnávali ceny vzhledem k výdělkům tehdy a dnes. Třeťáci…

Číst dál →

Sv. Martin

Od začátku listopadu jsme se těšili na páteční svatomartinské projektové vyučování i na oslavu svátku našeho spolužáka Martina. Spolužáci ze čtvrté třídy nám přišli přečíst svatomartinskou legendu a pozvali nás na výtvarnou dílnu i  hru. Toníček si připravil doplnění k legendě, společně jsme si pak ještě připomněli zvyky a obyčeje. Popřáli jsme Marťovi ke svátku…

Číst dál →

Návštěva

V pátek 11. listopadu nás navštívila paní starostka Stanislava Zívalíková. Poděkovala nám za krásnou halloweenskou výzdobu, za dlabání i zdobení dýní. Také se zajímala, jak jsme si užili lampionový průvod. Děkujeme za milé setkání i sladkou odměnu.

Číst dál →

U ševce Tomáše

Třetí část našeho letošního putování po baťovském Zlíně se odehrávala v muzeu. Dozvěděli jsme se opět hodně nových informací, tentokrát o výrobě bot. Ševcovská dílna, postup výroby obuvi, den dělníka v továrně, procházka obuvnickou dílnou, prohlídka výstavy tuzemské i zahraniční obuvi – to byl náš program. Poznali jsme, že výroba obuvi dala ševcům a později…

Číst dál →

Plavání

V úterý 8. listopadu jsme úspěšně ukončili plavecký kurz. Od září jsme absolvovali deset lekcí po dvou hodinách. Naučili jsme se plavecký styl znak, kraul a prsa. Líbily se nám skoky do vody. Na závěr kurzu jsme absolvovali závody a někteří z nás se nominovali na červnový Stříbrný věnec – zlínské  závody žáků základních škol…

Číst dál →

Mrakodrap Zlín

Další zastávkou našeho letošního baťovského putování byla 21. budova továrního areálu ve Zlíně. Mrakodrap byl v době vzniku se svými 77, 5 metry třetí nejvyšší budovou světa, druhou v Evropě. Nejvyšší budovou byl tehdy Empire State Building v New  Yorku. Tuto stavbu jsme směli vidět na dobové pohlednici z roku 1948. Zlínský mrakodrap, dílo architekta…

Číst dál →

Halloween

Z podzimních prázdnin jsme se přenesli do oslav Halloweenu i Danových narozenin. V kostýmech jsme si užili část halloweenské výuky, pochutnali si na dobrotách, které nám jako překvapení poslaly maminky, vydlabali a nazdobili jsme dýně. Naši kamarádi z 5. třídy nás provedli stanovišti po škole, kde nás pomocí techniky naučili načíst QR kódy. Celé dopoledne…

Číst dál →