Pasování prvňáčků na čtenáře

Znáš už všechna písmena a slova z nich složená. Umíš všechna správně číst, v knize přečteš každý list. Protože čteš hezky hbitě, na čtenáře pasuji tě.  Těmito slovy pasovala v pondělí 17. 6. 2024 knihovnice zlínské knihovny Jana Hoferková žáčky 1. třídy na čtenáře. Děti před ní přednesly slavnostní slib, ve kterém se zavázaly nejen…

Číst dál →

Aktuálně ze třídy

images (1)

Milí rodiče, zítra jedeme naposledy v tomto školním roce do zlínské knihovny na vzdělávací program Tatínek hrdina. Děti čeká slavnostní akce, paní knihovnice bude všechny prvňáčky pasovat na čtenáře. Děti ať nezapomenou čtenářský průkaz k výměně knih a četbě na prázdniny. V úterý se budeme učit a sportovat venku na Bivoji, opečeme si špekáčky. Kdo…

Číst dál →

Aktuálně ze třídy

thumbnail_20240607_111302 (2)

Milí rodiče, s dobrou náladou jsme se vrátili ze školy v přírodě. Chceme se s Vámi podělit o krásné zážitky aspoň v podobě fotek, na které se můžete podívat v příspěvcích níže  Novinky – 1. třída. Užili jsme si čerstvý horský vzduch, sluníčko, více jsme se poznali. Prožili jsme zde krásné dny plné her, soutěží, zábavy i učení.  Každý den…

Číst dál →

Škola v přírodě – den čtvrtý

Den čtvrtý a předposlední je za námi. Byl náročný a dlouhý, ale krásný a nezapomenutelný, plný zážitků. Dnes dopoledne byla škola, opakovali jsme a procvičovali učivo venku, zbyl čas i na bazén a sportování. Odpoledne děti bezvadně zvládly pěší túru lesem, společnost jim dělali páťáci. Děkujeme, bylo to prima. Poslední večer patřil společnému zpěvu u táboráku…

Číst dál →

Škola v přírodě – den třetí

Dnešní den patřil orientaci v krajině, v přírodě a kreslení plánku okolí hotelu Jelenovská, šifrovací hře s lesním tématem a tvoření obrazu z přírodnin. Odpoledne jsme si vyzkoušeli, jak krásné obrazy můžeme namalovat obyčejnou hlínou. Nechyběly aktivity a hry v lese. Les jsme si užívali všemi smysly, ohromila nás vůně lesa, čerpali jsme energii ze stromů. Večer nás…

Číst dál →

Škola v přírodě – den druhý

Den byl pestrý a radostný smích byl slyšet ze všech zákoutí našeho hotelu. V  dopoledním i odpoledním čase nás provázel Program prevence šikany. Teď už víme, jak funguje správná třída, jak můžeme pomoct kamarádovi a jak chránit sami sebe. Dnes jsme také slavili, psali pohledy a dopisy domů, skotačili v lese po dešti a užívali…

Číst dál →