Aktuálně ze třídy

images

Milí čtvrťáci a milí rodiče, Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, Zlín Film Festival 26. 5. – 1. 6. 2022, se nezadržitelně blíží! Že už se také těšíte, až Zlín zase ožije festivalovou atmosférou? V pátek součástí festivalové atmosféry budeme i my. V Kongresovém centru zhlédneme soutěžní film Stezka odvahy a v Univerzitním centru U13 navštívíme interaktivní…

Číst dál →

Spolu venku

Ve středu jsme vyrazili ven a bylo to prima. Venku se nic neděje po předmětech…venku je „společenstvo“. Chápání souvislostí a vzájemných vztahů je to, co se společně venku učíme. A čemu jsme se věnovali? Propátrali jsme okolní trávu a rozloučili se s pampeliškami, které rychle odkvétají. Poznávali druhy rostlin, pozorovali živočichy a kroužící dravce nad…

Číst dál →

Sonobeho krychle

V úterý jsme se učili skládat z papíru zvláštní krychli. Je složena ze šesti stejných stavebních dílů, které se zasouvají do sebe a tvoří tak jakýsi „hlavolam“. Barevné části složené krychle vedou ke kombinatorice – budeme vymýšlet další matematické úlohy. Tuto skládačku origami vymyslel japonský autor Mitsunobu Sonobe, proto je krychle nazývána Sonobova krychle (nebo kostka). Z úplně…

Číst dál →

Kouzelné obrázky Marie Fischerové – Kvěchové

Za uměním, především výtvarným, jsme se vydali v pátek do Muzea jihovýchodní Moravy Zlín. Zlínské muzeum přináší výstavu, která dává návštěvníkům možnost vrátit se do světa půvabných knih, leporel a dětských památníčků. Výstava zachycuje život rodiny Fischerových a zejména samotné malířky Marie Fischerové – Kvěchové. Výstavou s názvem HLAVU VZHŮRU! FURT SE DE! nás provedla lektorka muzejní…

Číst dál →

Aktuálně ze třídy

galerijni-a-muzejni-noc-2022-web

Milí čtvrťáci a vážení rodiče, minulou neděli jsme oslavili Den matek a na tuto připadá další svátek, který připomíná důležitost blízkých, a to MEZINÁRODNÍ DEN RODINY. Pěknou oslavu! Dobře se podívejte a přečtěte, co nás čeká příští týden. V pondělí bude malá změna v rozvrhu: ČJ, M, PV, VL, HV Ve středu, z důvodu odstávky elektrické energie, se…

Číst dál →

Komiks v knihovně

Při páteční návštěvě knihovny jsme se vypravili za nejoblíbenějším literárním žánrem – komiksem. Paní knihovnice nás seznámila s historií komiksu i s jeho výrobou. Ukázala nám české i světové komiksy a vyzkoušela nás ze znalosti komiksových superhrdinů a jejich atributů. Víte, že opravdový český superhrdina se jmenoval Pérák, nebo že první komiks byste našli na stěně pravěké…

Číst dál →

Objednávky knih z knižních katalogů

218689_ddc662

Datum ukončení objednávek Léto 2022 z knižních klubů KMČ Albatros, Fragment, DKK Grada a Knížata je v pátek 13. května 2022. Stále můžete objednávat knihy i ze starších katalogů. „Za dobré vysvědčení knihu!“ tradovalo se dříve a není důvod, aby tahle odměna nebyla atraktivním oceněním ročního školního snažení. Tak neváhejte a objednejte knížku za vysvědčení. Bude to bezva dárek, který potěší…

Číst dál →

Aktuálně ze třídy

kv__ten_-_pe__ujte_o_sv___srdce

Milí čtvrťáci a milí rodiče, dobře se podívejte a přečtěte, co nás druhý květnový týden čeká. Čtvrťáci, nezapomeňte dnes na maminky, druhá květnová neděle patří právě jim! Zprávičky: Den matek – ČT edu – Česká televize (ceskatelevize.cz) V úterý si napíšeme diktát na vyjmenovaná slova (PS Vyjmenovaná slova pro pokročilé strana 35 – pravopis podobných…

Číst dál →