Krabice od bot popáté

Letos se naše škola  popáté zapojila do charitativní sbírky Krabice od bot. Každá třída nachystala jeden dárek pro dívku  a jeden dárek pro chlapce ve své věkové kategorii. Společná příprava a balení dárků nám  přinesly pěkné chvíle. Učíme se myslet i na potřebné. Z Diakonie ČCE jsme už obdrželi děkovný mail za to, že rozdáváme radost…

Číst dál →

Divadlo s družinou

pozor

Vážení rodiče, Ve středu 23. listopadu 2022 pojedeme s družinou do Městského divadla Zlín na pohádku Lotrando a Zubejda – jedná se o divadelní představení v rámci Školního předplatného. Odjezd od školy 13,45 hod., návrat zpět ke škole asi v 16,00 hod. ( délka představení 1 hod. bez přestávky). V pondělí děti dostanou návratku, kde…

Číst dál →

Krabice od bot 2022

Vážení rodiče, na základě Vašich dobrých ohlasů se letos popáté připojujeme k celosvětové akci Krabice od bot. Vánoční Krabice od bot má své kořeny v USA a rozšířila se do celého světa. Nápad obdarovat tímto způsobem děti ze složitých sociálních poměrů i v ČR vznikl v místní evangelické církvi už v roce 2011. Sbírku pořádá Diakonie…

Číst dál →

Sv. Martin

Svátek svatého Martina se slaví 11. listopadu, kdy podle pranostiky má Martin přijet na bílém koni a přivézt první sníh. Od toho také vznikla další přísloví a pořekadla, například „Na svatého Martina bývá dobrá peřina“ nebo „Sníh se sype velkou mocí, svatý Martin jede v noci“. U nás se žádná sněhová pokrývka nenadělila. Ale Martina jsme si udělali…

Číst dál →

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati ve Zlíně Tragická letecká nehoda, při níž 12. července 1932 zahynul Tomáš Baťa společně se svým pilotem Jindřichem Broučkem nedaleko otrokovického letiště, se stala impulzem pro vznik jedné z nejpozoruhodnějších zlínských staveb – Památníku Tomáše Bati. V úterý 8. listopadu jsme absolvovali edukační program pod vedením úžasné paní lektorky.  Pod jejím vedením a zážitkovou…

Číst dál →

Lyžařský výcvik pro žáky 1. – 3. třídy

lyže

Vážení rodiče, na základě informací z návratek se lyžařského výcviku zúčastní žáci 1. třídy (9 přihlášených), 2. třídy (11 přihlášených) a 3. třídy (12 přihlášených). Zbylí žáci těchto tříd obdrží včas informaci o sportovních aktivitách v týdnu, kdy se uskuteční lyžařský kurz. Žáci 4. a 5. třídy se učí dle rozvrhu z důvodu velmi nízkého…

Číst dál →

Objednávky knih z knižních katalogů

202206151223_knihy

Objednávky  knih ze zimních katalogů KMČ Albatros, KK Fragment, Egmont, Pohádková školka, DKK Grada a DČK Knížata odevzdávejte do pondělí 14. listopadu 2022. Jako každou zimu, i letos je rozhodně z čeho vybírat! Nadále můžete objednávat i knížky z podzimních katalogů. Objednávka musí být podepsána zákonným zástupcem. Katalog DČK Knížata si můžete prolistovat online zde: www.kmc.cz/c/katalogy-ke-stazeni/…

Číst dál →