Zadávání DÚ

13365872-kluk-dělá-svůj-domácí-úkol

Vážení rodiče, v minulém týdnu jsem požádala kolegyně o přechodnou úpravu zadávání domácích úkolů. Je to velmi diskutované téma. V poslední době zvažuje odborná veřejnost dokonce jejich úplné zrušení. Přesto si myslíme, že jakási únosná míra úkolů je vhodná. Zejména na procvičování a připomenutí učiva. Proto jsme se po společné pedagogické poradě usnesly takto: 1. až…

Číst dál →

Jarní vycházka

Po dlouhé zimě jsme s žáky druhé a čtvrté třídy přivítali jaro. V pátek 17.3. jsme po svačině vyrazili na jarní vycházku. Cestou jsme se zaměřili na pozorování probouzející se přírody. Našli jsme první jarní byliny, prohlédli jsme si rašení pupenů, poslechli zpěv ptactva. Také jsme vyluštili křížovky, přečetli si zajímavé informace o sněžence a vytvořili z…

Číst dál →

Panda

Každý rok 16. března mají svátek nejen Elenky, ale i pandy. Národnímu dni pand jsme se věnovali i my v hodině přírodovědy. V roce 1961 vznikl World Wide Fund for Nature a vytvořil své logo s pandou, protože je to zvíře, které je krásné, ohrožené a milované mnoha lidmi na světě. Legenda o černobílém vzoru Podle…

Číst dál →

Zrušení divadelního představení s družinou

Vážení rodiče, z důvodu náhlého onemocnění představitelky hlavní role bylo zítra, tj. 15.3.2023, představení Pipi Dlouhá Punčocha zrušeno. Náhradní termín je 20. dubna 2023. Pozor, je to čtvrtek. Jinak vše zůstává stejné, potřebné informace budou včas oznámeny.  Za ŠD M. Vaďurová.

Číst dál →

Divadlo s družinou

pozor

Vážení rodiče, Ve středu 15. března 2023 pojedeme s družinou do Městského divadla Zlín. Jedná se o divadelní představení v rámci Školního předplatného – Pipi Dlouhá Punčocha. Odjezd od školy 13,45 hod., návrat zpět ke škole asi v 16,30 hod. (délka představení 1 hod. 20 min s přestávkou). V pondělí děti dostanou návratku, kde označíte, zda vaše…

Číst dál →

Život v pravěku

Pokračováním naší cesty v pravěku.  Pravěcí lidé žili v tlupách a vzájemně si pomáhali, muži lovili zvěř a ženy sbíraly plody a staraly se o děti. Putovali z místa na místo, protože sledovali stáda volně žijících zvířat, například sobů, kteří se pohybovali po obrovských územích. Obvykle žili v jeskyních, kde se cítili v bezpečí. Takové malé…

Číst dál →

Přírodovědný výukový program

V pondělí 6. března k nám přijeli s velmi poutavým přírodovědným programem pan Tomáš Divílek a Mgr. Anna Vávrová přímo z naší ZOO Lešná. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o dvaceti druzích zvířat. Měli jsme možnost si sáhnout na vypreparovaného rejnoka, krunýř želvičky, malého krokodýla, vysušenou sloní kůži, pštrosí vejce a mnoho dalších exponátů. Beseda…

Číst dál →