Happy day

Dnes byl opravdu krásny den. A nejen protože svítilo sluníčko. Ale hlavně proto, že jsme mohli být aspoň chvíli spolu. Krásně jsme se prošli po Tečovicích a naše úkoly už čekají na všechny děti a jejich rodiče. Takže páťáci: DĚKUJI za krásné odpoledne.   Tady máte pár fotek:   https://www.youtube.com/watch?v=ZbZSe6N_BXs  

Číst dál →

Lionel Messi

Dnes jsme si četli z knihy: Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční –  pravdivé příběhy úžasných mužů, kteří učinili svět lepším od B. Brookse. Na příběhu jedné známé osobnosti jsme si ukázali, v čem spočívá její výjimečnost.  Kdo je neobyčejný, mimořádný? Chceš vědět v čem je Lionel výjimečný?   Přečtení knihy doporučuje 10 z 11 páťáků!  (ten…

Číst dál →

Oběhová a dýchací soustava

V hodinách přírodovědy jsme se dozvěděli zajímavé věci o oběhové a dýchací soustavě.  Informace jsme hledali v encyklopediích, učebnici, na internetu. Výsledkem naší práce byl lapbook – oběhová soustava a model dýchací soustavy. Podívejte se na naše výtvory: Alice: Anna: Lada:     Monika: Denis: Dominik F.: Jan S.:   Video:   Michal: Erik: Jan…

Číst dál →

Kyberšikana

V online hodině jsme se zabývali kyberšikanou. Vysvětlili jsme si rozdíl mezi kyberšikanou a  škádlením. Zamýšleli jsme  se nad rozdíly mezi online světem a světem reálným, navrhovali  případná řešení situace z pohledu oběti, ale také rodiče a učitele. Zároveň jsme navrhovali vhodná opatření, jak v budoucnu zamezit opakování této situace. Už víme, že kyberšikana je forma agrese, která…

Číst dál →

Reportéři z páté třídy

Našim pondělním úkolem bylo vyzpovídat známou osobu. Tvořili jsme otázky pro Petra Čecha, Evu Burešovou, Gabrielu Koukalovou. Vymysleli jsme i pár otázek pro paní ředitelku. Někteří usedli před kameru a vyzkoušeli si práci reportéra. Shodli jsme se, že je to náročné povolání. Podívejte se na naše videa: Monča: Anička: Alička: Honzík: Domča: Lada:    

Číst dál →