Myšlenkové mapy

Osvojení jazykového učiva představuje pro děti velmi komplikovaný úkol, neboť aplikace gramatických pravidel je obtížná. Děti pro zapamatování potřebují barevnost, přehlednost a jednoduchost. Tyto aspekty v sobě zahrnují myšlenkové mapy. Pokusili jsme se proto  gramatická pravidla, poučky dát do paprskovitého ztvárnění myšlenkových map. Naše téma znělo: podstatná jména   Anna: Alice|: Lada: Monika: Denis: Dominik F.: Dominik…

Číst dál →

Projekt „Sluneční soustava“

Sluneční soustava je planetární systém hvězdy jménem Slunce, ve kterém se nachází i naše domovská planeta Země. Je součástí galaxie, známé pod názvem Mléčná dráha. Sluneční soustavu tvoří 8 planet, 3 trpasličí planety a více než 150 měsíců (především měsíce planet Jupiter, Saturn, Uran a Neptun) a další menší tělesa jako planetky, komety, meteority apod….

Číst dál →

Mise na Mars

mars

Rudá planeta na dosah? Kdy se vydáme na Mars?   Představuji Vám naše kandidáty …………   Domča F.:   Denis:   Honza K.:     Anička: Lada:   Monča: Alička: Honzík S.: Erik:   Jmenuji se Erik  Vždycky jsem chtěl letět na Mars a vidět jak doopravdy vypadá.  vybudoval bych tam velkou vesmírnou stanici. Hodím se…

Číst dál →

Východ slunce

„Připraveni ?“ „Připraveni. “ „Už to bude?“ „Za chvíli.“    „Vážně to vědci vědí? Dojde k tomu dneska? Určitě?“    „Hele, hele, tak se koukněte!“     Děti se k sobě mačkaly jako růžičky, jako stébla chmýru, navzájem propletené, a očima hledaly skryté slunce.    Pršelo.    Pršelo už sedm let, tisíce a tisíce dní prostoupených…

Číst dál →

Vyrábíme LAPBOOKY

  Co to je lapbook? Lapbook je „kniha“, složená z mnoha interaktivních prvků (skládaček), které spojuje společné téma. Jednotlivé části této „knihy“ obsahují důležité a zajímavé informace k tématu, které se děti učí. Název je odvozen od slov LAP = klín a BOOK = kniha, tedy „kniha do klína“.   Zadané téma: Vytvoř reklamní plakát, který…

Číst dál →