Bubnování

Poslední lednový den, tj. 31. ledna, jsme prožili výjimečný zážitek během akce „bubnování“. Tato událost byla plná energie, radosti a hudby, a přinesla do naší školní atmosféry neopakovatelnou dynamiku. Bubnování není jenom o hraní na bubny, ale také o spolupráci, souhře a týmové práci. Naši žáci se zapojili do skvělého týmového ducha a dokázali vytvořit úžasné…

Číst dál →

Vánoční čas v 5. třídě

S blížícím se předvánočním časem jsme si užívali poslední společné chvíle plné radosti a klidu, ale i příležitost sdílet společné okamžiky a oslavy. Dny se nesly v duchu tvoření, zpívání koled a vánočních tradic. Mohli jsme být svědky něčeho opravdu magického – společného tvoření žáků z 1. a 5. třídy, kdy jsme posílili naše společné…

Číst dál →

Mikulášská nadílka

S dnešním datem, tedy 5. prosincem, se pojí obchůzka sv. Mikuláše v doprovodu anděla a čerta. I k nám do školy zavítal v doprovodu čertů a anděla. Jestli se obáváte, že někoho vzali do pekla, nemusíte. Do školy chodí samé hodné děti, které si za básničku nebo písničku zasloužily sladký balíček.

Číst dál →

Bobřík informatiky

V týdnu 6. – 10. listopadu na naší škole proběhla soutěž Bobřík informatiky, která byla určena pro žáky od 3. třídy. Ze všech tříd se celkově zúčastnilo 28 žáků, kteří se rozhodli do soutěže zapojit. Soutěž je rozdělena do 5 věkových kategorií. Naši žáci soutěžili v kategorii Mini (3. a 4. ročník) a Benjamin (5. a…

Číst dál →

Soutěžíme v anglickém jazyce s WocaBee

Se třídou jsme se zapojili do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy Jazykový WocaBee šampionát. Soutěží se v jednoduché online aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee. Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků a kritériem je počet bodů získaných…

Číst dál →

Beseda v knihovně

Říká Vám něco jméno Roald Dahl? Pokud ne, vzpomeňte si na filmy Karlík a továrna na čokoládu, Obr Dobr nebo Matylda. Právě Roald Dahl je autorem těchto knih, podle kterých byly natočené zmíněné filmy. Po jeho stopách jsme se s žáky vydali v úterý 17. října, kdy jsme se zúčastnili besedy v knihovně v Malenovicích. Seznámili jsme se s jeho životem a knihami, které napsal, například Danny, mistr světa, Matylda, Obr Dobr, Velké myší spiknutí.

Besedu jsme si moc užili a už se těšíme na příští návštěvu v knihovně!

Beseda v knihovně

V pondělí 25. září jsme se s žáky vydali na besedu do Krajské knihovny Františka Bartoše. Téma “Internetem bezpečně” je pro ně velmi aktuální. Děti by měly mít povědomí o tom, co je kyberprostor a jak by se v něm měly chovat. Na dané téma vedly diskusi  s paní knihovnicí a mezi sebou navzájem. Společnými silami se snažili dát dohromady informace, které jsou osobní a neměli by je sdělovat další osobě. Beseda pro ně byla přínosná a dozvěděli se spoustu nových informací.

Už se těšíme na další návštěvu v knihovně!

Pohádková noc s Andersenem

Noc s Andersenem s žáky třetí a páté třídy, která proběhla 31. března 2023, začala slavnostním zahájením a povídáním o Hansi Christianu Andersenovi a Dánsku a o knize Jmenuji se Olenka od autorky Lenky Rožnovské a ilustrátorky Hanny Kovtun, jejíž ilustrace z knihy zdobí letošní pohlednice a plakátky. Tématem večerního programu byla česká ilustrátorka Helena Zmatlíková…

Číst dál →