Pohádková noc s Andersenem

Noc s Andersenem s žáky třetí a páté třídy, která proběhla 31. března 2023, začala slavnostním zahájením a povídáním o Hansi Christianu Andersenovi a Dánsku a o knize Jmenuji se Olenka od autorky Lenky Rožnovské a ilustrátorky Hanny Kovtun, jejíž ilustrace z knihy zdobí letošní pohlednice a plakátky. Tématem večerního programu byla česká ilustrátorka Helena Zmatlíková…

Číst dál →

Úpravna vody Tlumačov – exkurze

Společnost Vodovody a kanalizace každý rok ke Světovému dni vody pořádá Den otevřených dveří, kdy se zájemci mohou podívat do prostor běžně pro veřejnost nepřístupných. Naše třída dostala možnost se v rámci vyučování zúčastnit exkurze do Úpravny vody v Tlumačově. Během exkurze jsme nahlédli do strojovny tohoto zařízení a také si prohlédli systém postupného čištění podzemní vody….

Číst dál →