Učivo 18.10. – 22.10.

unnamed

Ma – minutovky po str. 13

  • Prověřování učiva – násobilka 9, práce s tabulkou násobků
  • Písemné sčítání, odčítání s přechodem
  • číselný obor do  1 000
  • sudá a lichá čísla
  • x násobek čísla
  • indické násobení  ( nové učivo)

PS  str. 17 ( indické násobení vyvozeno – zkoušejte 18/1)

G – opakování  –  převody jednotek délky

Čj– opakování učiva

  • párové souhlásky

odůvodňování , ověřování

Sl – popis pohádkové bytosti (Hra – poznáš, kdo jsem?)

https://www.youtube.com/watch?v=qoqV3mLNJO0

Písanka – po str. 11

Aj – Pokyny

procvičování probraného učiva ( osobní, přivlast.zájmena, sloveso to be – tvary, abeceda – hláskování, překlad vět)

  • umím se zeptat na jméno kamaráda
  • – umím se zeptat odkud kamarád pochází

Chapter 5  PS str.14 – 15

Slovní zásoba – slovíčka UČ str- 26,27

https://www.youtube.com/watch?v=fuZktwZKYNE

Prv –

  • Domov – obec, naše vlast, sousední státy

PS po str. 13  ( psaní adresy , vesnice/město)

Konzultace

ikonka_zs

Milí rodiče, nabízíme Vám možnost konzultace s paní psycholožkou. Budou Vám sděleny výsledky Vašeho dítěte z testování třídy, a to v pátek 22. 10. 2021 mezi 13,00 – 15,00 hodinou. Tato aktivita je dobrovolná. Pokud máte zájem, kontaktujte do středy 20. 10. třídní učitelku, která Vám sdělí čas schůzky.

Číst dál →

Učivo 11. – 15.10.

unnamed

Ma – minutovky po str. 11 Prověřování učiva – násobilka 8, práce s tabulkou násobků Písemné sčítání, odčítání s přechodem číselný obor do  1 000 sudá a lichá čísla x násobek čísla PS  str. 16, 17 G – opakování  – krychlové stavby, převody jednotek délky Čj– opakování učiva párové souhlásky str. PS 12 Sl – popis ( význam slov,…

Číst dál →

Učivo 4. 10. – 8.10.

unnamed

Ma – minutovky po str. 9/18 a,b,c ( dokončit) Prověřování učiva – násobilka 7 Písemné sčítání Vyvození oboru do  1 000 PS  str.15, 17/10     prostředí ( násobilkové čtverce – středpové číslo)UČ str. 13 ( práce s tabulkou násobnků) Finanční gramotnost – hodnota bankovek G – opakování  – značení přímek,  jednotky délky, převods jednotek ( vyvození) Čj– opakování učiva…

Číst dál →

SBĚR PAPÍRU 6. – 7. ŘÍJNA

sberpapiru

Ve dnech 6. a 7. 10. od 7.00 – 7.45 a 14.00 – 17.00 můžete nosit řádně svázaný papír do kontejneru na parkoviště za kostelem. A po celý den do kontejneru na návsi. Děkujeme

Číst dál →

Logická olympiáda 2021

Vážení rodiče a milí žáci, tyto řádky jsou určeny především Vám (Vašim dětem), kteří rádi přemýšlíte trochu jinak. Vám, kteří často a rádi objevujete vlastní postupy. Vám, kteří máte pocit, že ve Vás dříme talent, který ještě nikdo neobjevil a teď je čas ho předvést. Nebo už se to ví a Vy byste se rádi…

Číst dál →

Učivo 27.9.-1.10.

unnamed

Ma – minutovky po str. 8/15 a,b,c,d Prověřování učiva – násobilka 6 Písemné sčítání PS  str14/1,2,3,4,5,6  prostředí – parkety      UČ str. 16,17 Slovní úlohy – tvorba slovních úloh k zadaným příkladům   G – opakování  – rýsování přímé čáry, lomené..značení bodu Čj– opakování učiva slova s dě,tě,ně, bě, pě vě, mě Procvičování  -přepis, sebekontrola, vyhledávání chyby UČ po str….

Číst dál →

Učivo 13. – 17.9.

unnamed

Ma – minutovky 4/7,8 Prověřování učiva – násobilka 2,3 PS  str 7, prostředí autobus, výhodné počítání;  str. 8/ 1,2,3 UČ str. 10/2,3 slovní úlohy průběžně dokončujeme na str. 6 (ps) Slovní úlohy – ústně na dělení  ( vypočítej jednu třetinu z čísla…..násobilka 2,3) Pojmy : polovina, třetina, atd… G – opakování  –  rýsování podle pravítka, zkoumáme tvary, rýsujeme, značení bodu – práce…

Číst dál →

Plavecký výcvik – pravidelné pondělní testování

plavani

Vážení rodiče, Povinnost prokázání negativního testu, prodělaného onemocnění nebo ukončení očkování proti covid-19 při vstupu do bazénu (plavání) podle MZDR stále platí. Pravidelně každé pondělí tedy bude probíhat antigenní testování žáků. Pokud budete žáky nechávat testovat sami, je třeba přinést v úterý ráno platný certifikát o testování.

Číst dál →