Krabice od bot

Již druhým rokem se naše třída zapojila do předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Akce nese podtitul děti pomáhají dětem a radost tak mají nejen obdarovaní, ale i ti co dárečky připravují. Společně jsme naplnili 2 krabice dětskými dárky pro holku a pro kluka. Děkuji všem, kteří se zapojili do sbírky…

Číst dál →

Výchovný koncert

Ve  středu 30.11 jsme se vydali do Kongresového centra ve Zlíně. Koncert nesl název Před pikolou, za pikolou, kde měli žáci zjistit, kampak se schovali muzikanti, jestli nakonec budou, nebo nebudou hrát, že není pikola jako pikola, co všechno se ukrývá v hudbě a že kdo hledá, najde ….. Skladby Vivaldiho, Bacha, Čajkovského , Mozarta aj….

Číst dál →

Abeceda peněz

Česká spořitelna připravila pro naše druháčky krásnou vzdělávací akci, která se u nás ve škole uskutečnila 16. 11.  Zástupci České spořitelny přiblížili hravou formou našim žákům svět financí jejich rodičů. Děti se dozvěděly, kde se berou peníze, co je to rozpočet, výdaje a příjmy. Program byl opravdu velmi interaktivní a nápaditý.  Děti po celou dobu aktivně…

Číst dál →

Krabice od bot popáté

Letos se naše škola  popáté zapojila do charitativní sbírky Krabice od bot. Každá třída nachystala jeden dárek pro dívku  a jeden dárek pro chlapce ve své věkové kategorii. Společná příprava a balení dárků nám  přinesly pěkné chvíle. Učíme se myslet i na potřebné. Z Diakonie ČCE jsme už obdrželi děkovný mail za to, že rozdáváme radost…

Číst dál →

Lyžařský kurz pro žáky 1. – 3. třídy – upřesnění informací

Vážení rodiče, upřesňujeme informace, o které jste žádali: Doklad o provedené platbě lze vystavit, ale až po absolvování kurzu. Pokud by se dítě, například ze zdravotního důvodu kurzu nezúčastnilo, vystavené potvrzení by bylo obtížné stornovat. Lyže si děti můžou nechat uschované ve skladu a ráno si je přebrat. lyžáky se dají vysušit na speciálním sušáku. Pokud si…

Číst dál →

Divadlo s družinou

pozor

Vážení rodiče, Ve středu 23. listopadu 2022 pojedeme s družinou do Městského divadla Zlín na pohádku Lotrando a Zubejda – jedná se o divadelní představení v rámci Školního předplatného. Odjezd od školy 13,45 hod., návrat zpět ke škole asi v 16,00 hod. ( délka představení 1 hod. bez přestávky). V pondělí děti dostanou návratku, kde…

Číst dál →

Krabice od bot 2022

Vážení rodiče, na základě Vašich dobrých ohlasů se letos popáté připojujeme k celosvětové akci Krabice od bot. Vánoční Krabice od bot má své kořeny v USA a rozšířila se do celého světa. Nápad obdarovat tímto způsobem děti ze složitých sociálních poměrů i v ČR vznikl v místní evangelické církvi už v roce 2011. Sbírku pořádá Diakonie…

Číst dál →

Svátek sv. Martina

Svátek sv. Martina je spojen s očekáváním zimy, sněhu, vždyť se říká, že sv. Martin přijíždí na bílém koni. Další pranostika praví, že „Na svatého Martina bývá bílá peřina“, nebo „Na svatého Martina kouřívá se z komína“, I my jsme si připomněli tohoto světce. Přečetli jsme si příběh o tom, jak se rozdělil o svůj plášť…

Číst dál →