Středa 8. 4.

Dobrý den, Škaredá středa nebo také Sazometná (Smetná) získala jméno podle toho, že se tento den vymetaly komíny. Podle lidové pověry se v tento den lidé neměli mračit, aby se nemračili všechny středy v dalším roce. V tento den se Jidáš mračil na Ježíše. Přeji Vám proto úsměv na tváři. Mám radost, že podle Vašich…

Číst dál →

Úterý 7. 4.

Dobrý den všem, dnes je Šedivé úterý, někdy se mu říká  Žluté úterý. Žlutá symbolizuje zlato, světlo a slunce. Je to jásavá barva i barva zralosti. V  umění symbolizuje věčnost, ctnost, rozum, úctu, vznešenost. Šedivá barva je nejspíš  připomínkou zvyku, který se dříve  dodržoval. Vymetaly se pavučiny a prach ze všech koutů v domě. A tak…

Číst dál →

Pondělí 6. 4.

Milé děti, milí rodiče, vítám Vás ve velikonočním týdnu. Chválím vás za nápadité příběhy o pohádkových ostrovech i za krásné kresby. Dobrovolný úkol poslali všichni, jste prostě JEDNIČKY! Příspěvky najdete  v naší fotogalerii, zítra se můžete ve fotogalerii těšit na další díl domácí školy. Těší mě, že vám většinou práce dělala radost a úkol vás bavil….

Číst dál →

Pátek 3. 4.

Děkuji za poslané příspěvky pohádkových ostrovů. Už cestuji po krásných ostrovech, máte se na co těšit V pondělí budou v naší fotogalerii. Řešení včerejší matematiky naleznete včetně Nikiho nákresu zde Přeji Vám všem pohodový postní víkend. HK ČJ – PS s.16/4 + s. 17 M 49/1 – možno opravit první 3 řádky na: 2.3=6 /…

Číst dál →

Čtvrtek 2. 4.

Milé děti, Vaše příspěvky a aprílovou přírodu i s popisky najdete ve fotogalerii. Kdo bude mít možnost, pošlete prosím s pomocí rodičů do neděle obrázek pohádkového ostrova i příběh. Přeji Vám příjemný den. HK ČJ – PS 16/1, 2 ČJ – napsat příběh o pohádkovém ostrově v rozsahu nejméně 5 vět. Tvoř raději kratší věty (asi…

Číst dál →