Březen – měsíc knihy

Už od roku 1955 patří měsíc březen knihám. Kniha je pro nás nejen dobrý společník, ale díky ní se můžeme podívat do světa fantazie, anebo se můžeme na chvíli stát pohádkovými hrdiny. Knihám se věnujeme celý školní rok. Děti si nosí do školy své oblíbené knihy, které ostatním spolužákům představují. Učíme se vyhledat v knize…

Číst dál →

Zadávání DÚ

13365872-kluk-dělá-svůj-domácí-úkol

Vážení rodiče, v minulém týdnu jsem požádala kolegyně o přechodnou úpravu zadávání domácích úkolů. Je to velmi diskutované téma. V poslední době zvažuje odborná veřejnost dokonce jejich úplné zrušení. Přesto si myslíme, že jakási únosná míra úkolů je vhodná. Zejména na procvičování a připomenutí učiva. Proto jsme se po společné pedagogické poradě usnesly takto: 1. až…

Číst dál →

Kouzelná zahrada

Dnešní návštěva v knihovně byla věnovaná Jiřímu Trnkovi. Dozvěděli jsme se spoustu informací nejen o jeho životě, ale především o jeho tvorbě. Poetická kniha Jiřího Trnky Zahrada, která okouzluje malé i velké čtenáře už více než půl století. Pohádku Jiří Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou…

Číst dál →

Jarní vycházka

Po dlouhé zimě jsme s žáky druhé a čtvrté třídy přivítali jaro. V pátek 17.3. jsme po svačině vyrazili na jarní vycházku. Cestou jsme se zaměřili na pozorování probouzející se přírody. Našli jsme první jarní byliny, prohlédli jsme si rašení pupenů, poslechli zpěv ptactva. Také jsme vyluštili křížovky, přečetli si zajímavé informace o sněžence a vytvořili z…

Číst dál →

Dopravní výchova

V úterý 7. 3. přišel k nám do třídy Tým silniční bezpečnosti, aby nás hravou formou seznámil s bezpečným chováním v silničním provozu. Každý z nás si odnesl nejen cenné informace, ale i malé dárečky v podobě reflexního pásku a dopravního časopisu. Děkujeme  

Číst dál →

Okrskové kolo recitační soutěže

Nejúspěšnější žáci školního kola recitační soutěže reprezentovali naši školu v okrskovém kole přehlídky dětských recitátorů, které se konalo ve středu 15. března 2023 v ZŠ Komenského 78, Malenovice. V tomto kole všechny děti podaly skvělý výkon a všem patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy. Adam Slezáček z 5. třídy se umístil na 1. místě (II. kategorie 4. a…

Číst dál →

Zrušení divadelního představení s družinou

Vážení rodiče, z důvodu náhlého onemocnění představitelky hlavní role bylo zítra, tj. 15.3.2023, představení Pipi Dlouhá Punčocha zrušeno. Náhradní termín je 20. dubna 2023. Pozor, je to čtvrtek. Jinak vše zůstává stejné, potřebné informace budou včas oznámeny.  Za ŠD M. Vaďurová.

Číst dál →

Divadlo s družinou

pozor

Vážení rodiče, Ve středu 15. března 2023 pojedeme s družinou do Městského divadla Zlín. Jedná se o divadelní představení v rámci Školního předplatného – Pipi Dlouhá Punčocha. Odjezd od školy 13,45 hod., návrat zpět ke škole asi v 16,30 hod. (délka představení 1 hod. 20 min s přestávkou). V pondělí děti dostanou návratku, kde označíte, zda vaše…

Číst dál →