Vyučování v přírodě

Ve čtvrtek 12. května jsme se za krásného již letního počasí učili venku. Od rána až do výborného oběda. Procvičili jsme například podstatná jména a slovesa, abecedu, sčítání a odčítání, násobilku, odhadovali čas a vzdálenosti. Čas i vzdálenosti jsme měřili. Využili jsme také znalosti z prvouky, angličtiny i hudební výchovy. Zazpívali jsme kosovi, který se…

Číst dál →

Den Země

V pátek 22. dubna jsme oslavili Den Země vyučováním v přírodě. Krásnou procházku jsme si zpestřili povídáním o vzniku tohoto svátku a jeho smyslu, povídáním o přírodě živé i neživé. Část pobytu v přírodě jsme trávili se spolužáky ze čtvrté třídy. Naučili jsme se od nich hodně nového, hlavně u kvízů. Také jsme výtvarně tvořili…

Číst dál →

Ochutnávka tropického ovoce

Škaredou středu 13. dubna před velikonocemi jsme si zpestřili ochutnávkou tropického ovoce. Dodala nám ho společnost Wastex v rámci celoročního školního projektu Ovoce a zelenina do škol. Každý žák si připravil pomocí informačního letáku nejméně 2 informace o daném ovoci a prezentoval je před spolužáky. Tak jsme se dozvěděli více o ananasu, melounu gallia, granátovém…

Číst dál →

Březen

První jarní týden se na nás smálo sluníčko. I ve škole se nám dařilo. Nasbírali jsme spoustu jedniček z opakovacích cvičení v českém jazyce i v matematice, s chutí zpívali, vyrobili ptáčky a kytičky na výzdobu školy, běhali slalom, v matematice se naučili počítat obvod a obsah, rýsovali robota. A spoustu dalšího. Těšíme se na…

Číst dál →