První říjnový týden

Oslavili jsme Lukáškovy narozeniny, umíme poznávat oznamovací věty, rýmy, četli jsme komiks, řadili věty podle správného pořadí, psali, plavali, malovali draky, z kaštanů od Marti a Toníčka dělali želvičky, počítali s přechodem desítky do 13, orientujeme se v počítání do 30, projeli jsme se  po cyklotrasách, poznávali stromy i keře, vyrobili želvárium a ještě spoustu…

Číst dál →

Konec září u nás ve třídě

Ve třídě se nám dařila práce ve dvojicích i ve skupinách, naučili jsme se abecedu, procvičujeme básničky, stavby z krychlí, v matematice jezdíme autobusem, známe anglická slovíčka – názvy zvířat ze safari, poznáme některé dopravní značky. Hrajeme Tichou poštu a Bažinu. Udělali jsme si obrázkovou osnovu a vyprávěli i napsali pohádku. A spoustu dalšího. Tady…

Číst dál →

Ukliďme Česko – Ukliďme Tečovice

Záleží nám na pěkném prostředí, ve kterém žijeme, a tak jsme se jako druháci připojili i s ostatními třídami k celostátní výzvě. Rozdělili jsme se na skupinky a do pytlů sbírali odpadky. Odvedli jsme dobrou práci, paní učitelka nás pochválila. Doprovázeli a „kontrolovali“ nás šnečci i kočky. Jedna kočička se dožadovala i vstupu do školy….

Číst dál →

Začínáme…

Jsme druháci! Těšili jsme se na sebe navzájem, sdíleli jsme zážitky z prázdnin a krásně vedené Deníky na prázdniny, zvolili jsme jméno Bublinka pro třídního maskota –  karetu. Také jsme oslavili prázdninové narozeniny a svátky (Romance, Jirkovi a Amálce děkujeme za dobroty), hráli si na Popelky a Popeláky :),  malovali na kamínky dovezené od moře……

Číst dál →