Spolu venku

Ve středu jsme vyrazili ven a bylo to prima. Venku se nic neděje po předmětech…venku je „společenstvo“. Chápání souvislostí a vzájemných vztahů je to, co se společně venku učíme. A čemu jsme se věnovali? Propátrali jsme okolní trávu a rozloučili se s pampeliškami, které rychle odkvétají. Poznávali druhy rostlin, pozorovali živočichy a kroužící dravce nad…

Číst dál →

Sonobeho krychle

V úterý jsme se učili skládat z papíru zvláštní krychli. Je složena ze šesti stejných stavebních dílů, které se zasouvají do sebe a tvoří tak jakýsi „hlavolam“. Barevné části složené krychle vedou ke kombinatorice – budeme vymýšlet další matematické úlohy. Tuto skládačku origami vymyslel japonský autor Mitsunobu Sonobe, proto je krychle nazývána Sonobova krychle (nebo kostka). Z úplně…

Číst dál →

Kouzelné obrázky Marie Fischerové – Kvěchové

Za uměním, především výtvarným, jsme se vydali v pátek do Muzea jihovýchodní Moravy Zlín. Zlínské muzeum přináší výstavu, která dává návštěvníkům možnost vrátit se do světa půvabných knih, leporel a dětských památníčků. Výstava zachycuje život rodiny Fischerových a zejména samotné malířky Marie Fischerové – Kvěchové. Výstavou s názvem HLAVU VZHŮRU! FURT SE DE! nás provedla lektorka muzejní…

Číst dál →

Komiks v knihovně

Při páteční návštěvě knihovny jsme se vypravili za nejoblíbenějším literárním žánrem – komiksem. Paní knihovnice nás seznámila s historií komiksu i s jeho výrobou. Ukázala nám české i světové komiksy a vyzkoušela nás ze znalosti komiksových superhrdinů a jejich atributů. Víte, že opravdový český superhrdina se jmenoval Pérák, nebo že první komiks byste našli na stěně pravěké…

Číst dál →

Návštěva nemocného spolužáka

Ve čtvrtek jsme navštívili našeho spolužáka Adama, který má nohu v sádrové dlaze. Měl z nás velkou radost a společně s babičkou a o berlích nás přivítal v dobré náladě. Přejeme Adamovi hodně štěstí a pevné zdraví. Těšíme se, až zase přijde mezi nás. V tělesné výchově pracujeme na celkové vytrvalosti, tak jsme si cestu k Adamovi zpestřili kondičním…

Číst dál →

Český jazyk trochu jinak

Zlínská knihovna je mnohem víc než místo, které obsahuje regály a police s knihami. V knihovně se učíme mnoho dovedností a vytváříme si základní studijní návyky. Hodina českého jazyka, to není jen pravopis, diktáty, slohové práce… ale také budování vztahu k mateřskému jazyku a ke knihám. Další krůček na cestě za jazykem a knížkami jsme snad udělali při…

Číst dál →

Naše zapojení do projektu Ukliďme Česko

Projektu „Ukliďme Česko“ jsme se zúčastnili dne 23. 4. 2022. Sešli jsme se ráno na školním hřišti, kde jsme dostali rukavice a pytle, do kterých jsme odkládali sbírané odpadky. Nechybělo ani malé občerstvení. Kromě příjemné procházky jsme hlavně udělali dobrou věc pro naši planetu Zemi. Velké díky patří každému, kdo na úklid přišel a s chutí…

Číst dál →