Lentilkové počítání

V matematice se většinou počítá. My si umíme i hrát, třeba za pomocí lentilek. A k tomu se ještě učíme, paráda! Třídíme podle barvy, velikosti, porovnáváme, řadíme na číselnou ose, procvičujeme dělení se zbytkem i  násobilku, tvoříme barevné spektrum duhy  i mandalu. V propojení s informatikou tvoříme a učíme se pojem sloupcový graf. Bylo to nejen…

Číst dál →

Avatar

V rámci nové informatiky jsme si vyzkoušeli práci v dalším online programu. Avatar je  reprezentace uživatele ve virtuální realitě. Termín je odvozen z hinduistického pojmu avatár, znamenajícího pozemské vtělení duchovní bytosti. Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny. Avatary…

Číst dál →

Výstupní kvíz programu Abeceda peněz

Finanční gramotnost na základních školách podporuje projekt České spořitelny – Abeceda peněz. Děti se snaží porozumět světu financí, poznat hodnotu peněz a hospodařit s nimi. V listopadu jsme si prošli vstupním dotazníkem pro zjištění našich vědomostí v oblasti finanční gramotnosti. V lednu pak na nás čekal stejný projekt, aby bylo vidět, zda se naše vědomosti…

Číst dál →

Mikuláš, ztratil plášť….

Příchod Mikuláše a jeho družiny si lidé tradičně spojují se začátkem adventního období, tedy s časem, kdy se pomalu začínají blížit Vánoce. Ačkoliv pak jeho svátek připadá na 6. prosince, ve skutečnosti Mikuláš chodí od domu k domu již v předvečer svého svátku, tedy 5. prosince. Dříve totiž lidé za začátek nového dne považovali právě večer, konkrétně pak dobu…

Číst dál →

Výchovný koncert

Ve  středu 30.11 nás čekalo ve zlínském Kongresovém centru hudební překvapení. Koncert nesl název Před pikolou, za pikolou!  Podařilo se nám zjistit, kampak se nám schovali muzikanti, jestli nakonec budou nebo nebudou hrát, že není pikola jako pikola, co všechno se ukrývá v hudbě a že kdo hledá, najde… Celý koncert nás provázely  skladby Charpentiera,…

Číst dál →

Krabice od bot

Jako již několikrát  se naše třída zapojila do předvánoční charitativní akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Akce nese podtitul děti pomáhají dětem a radost tak mají nejen obdarovaní, ale i ti co dárečky připravují. Společně jsme naplnili 2 krabice dětskými dárky pro holku a pro kluka v našem věku.  Z Diakonie ČCE jsme…

Číst dál →

Pracujeme s tabletem v hodinách informatiky

V hodinách informatiky se teď učíme zapojovat i práci na tabletech a vytvářet zážitky v různých online  prostředích. Tohle nás moc bavilo, práce s bílou tabulí. Paní učitelka viděla všechny naše bílé tabule na svojí interaktivní za sebou a mohla tak práci kontrolovat. Nejvíc se nám líbil svět emotikonů, které jsme spojili  nejen s přírodovědou.

Číst dál →

Sladké dopoledne

V úterý 25. listopadu se naši žáci rozhodli pro rodiče připravit malé sladké překvapení. Dnes totiž proběhnou třídní schůzky. A protože jsme chtěli být všichni pochváleni, napekli jsme společně jablkové záviny. Děti si vytvořily dvojice a každá měla svůj daný úsek k pečení. Někdo okrajoval jablíčka, někdo krouhal, jiná dvojice válela těsto, další balil jablka…

Číst dál →