David Walliams v knihovně

Týden knihoven jsme si zpestřili výukovým programem KNIHY DAVIDA WALLIAMSE ve zlínské knihovně Františka Bartoše. Paní knihovnice nás seznámila s britským komikem a jeho příběhy, které jsou plné černého humoru, a přesto nás učí o překonávání překážek a o toleranci. Pokud ještě neznáte Babičku drsňačku, Příšernou tetu, Nejhorší děti na světě a další knihy D….

Číst dál →

Vyzkoušeli jsme si, co dělá muzeum

V rámci výukového programu CO JE TO MUZEUM připraveného muzejními pedagogy jsme se seznámili s muzeem jako institucí, jeho posláním a budováním sbírek. Stali jsme se na chvíli odbornými muzejními pracovníky a prozkoumávali cestu muzejního exponátu od jeho objevení až po vystavení. Program byl velmi zajímavý a čtvrťáky bavil, ti totiž vůbec nevyrušovali.    

Číst dál →

Čtení dětem v mateřské škole

„Čtenářem se nikdo nerodí, čtenáři musíme ukázat cestu“… V rámci 11. Týdne čtení dětem v České republice se čtvrťáci vrátili do školky, četli tam mladším dětem z knihy uznávané české autorky Ivony Březinové Kočka Kačka. Během čtení se žáci střídali, aby se zapojili opravdu všichni. Byla to příjemná hodinka nejen pro děti ze školky, ale…

Číst dál →

Tenisová školička

Tenisovou školičkou v hodině tělesné výchovy nás provázely naše trenérky Elen Kovářová a Emma Strašáková.  Začali jsme rozcvičkou, vyzkoušeli si správný tenisový postoj, správné držení rakety na forehand a backhand, smeč a podání. Zkusili jsme si zahrát dvouhru i čtyřhru a dařilo se nám! Měli jsme radost a hra nás bavila, protože jsme se ve…

Číst dál →