Tak v pondělí?

Zdravíme všechny, kteří jdou s námi letos pěšky do školy i do školky. V pondělí to rozjedeme, tedy rozchodíme. 😊

Projekt „Pěšky do školy“ startuje 18. září 2023. Výzva se koná v září, kdy při příležitosti Mezinárodního dne bez aut (22. 9.) každoročně probíhá Evropský týden mobility.

Září a s ním spojený začátek školního roku je vhodná příležitost zopakovat zásady bezpečné dopravy. Žáci prvních ročníků, kteří patří k těm nejohroženějším a zároveň nejčastěji dováženým, se teprve učí, jak do školy chodit.
Ale ani pro ty starší není tako akce zbytečná. Právě naopak. Děti si vyzkouší, že jít do školy s kamarády nebo jet na kole nebo koloběžce je vlastně fajn. V pracovních listech se například dozví o dopadu jejich dopravního chování na klima a životní prostředí i o bezpečnosti v dopravě. Měly by to být dny, na které se děti budou těšit a které je budou bavit.

Slavnostní pěší den se bude konat ve středu 20. září 2023. Kdo přijde do školy a do školky s rodiči pěšky, může se těšit na malé překvapení. Podpořme ekologické cestování.

Vyražte s dětmi pěšky, na koloběžce nebo na kole. Protáhnou se, nastartují mozek a ještě si třeba stihnete i popovídat. Oslovte sousedy a můžete vytvořit třeba pěškobus – posbíráte cestou do školy pár spolužáků a doprovodíte je před školu. A jestli musíte jet autem (protože někdy to opravdu jinak nejde), tak zaparkujte dál od školy a procházka je vaše.

Některé věci se dají zažít jen venku, třeba zrovna po cestě do školy.

Děkujeme za vaše zapojení.

Za organizátorský tým Marta Miklová