Pohádková noc s Andersenem

Noc s Andersenem s žáky třetí a páté třídy, která proběhla 31. března 2023, začala slavnostním zahájením a povídáním o Hansi Christianu Andersenovi a Dánsku a o knize Jmenuji se Olenka od autorky Lenky Rožnovské a ilustrátorky Hanny Kovtun, jejíž ilustrace z knihy zdobí letošní pohlednice a plakátky.

Tématem večerního programu byla česká ilustrátorka Helena Zmatlíková a Ferda Mravenec. Pro účastníky byly připraveny čtyři stanoviště, na nichž museli společně zapojit svou fantazii, projevit čtenářské, vědomostní, výtvarné a pohybové schopnosti a spoustu dalších dovedností. Vyniknout tak mohl úplně každý. S přibližující se večerkou rostlo v dětech napětí, zda je pro ně nachystána noční stezka odvahy. Byla! Někdo sám, někdo ve dvojicích, ale všichni cestu vedoucí téměř přes celou setmělou školu až do školní knihovny prošli. Následovalo noční čtení a filmový večer. Vytáhly se různé dobroty a zahájilo se pyžamové dobrodružství. Čas plynul strašně rychle, a tak jsme se ani nenadáli a odbila nám večerka. Po chvilce se všem podařilo usnout. Ráno nám zpříjemnily buchty a koláčky, které nám na snídani přichystaly maminky a babičky. Moc děkujeme!

Noc s Andersenem je akce na podporu dětského čtenářství. Pevně věříme, že se dětem s námi líbilo prožít pohádkovou noc a že si samy zajdou do knihovny, aby pro sebe objevily další „nový“ svět, který se pro ně otevírá s každou knížkou, do níž se začtou…

Andersenovu noc jsme si společně báječně užili a odnesli si z ní neuvěřitelné zážitky.

Marta Miklová, Hana Králová