Aktuálně ze třídy

jbc-velikoncoe-dasenka_denik-630-16x9

Milí páťáci a milí rodiče,

utíká to, utíká, už je tady duben. Jsou tu Velikonoce a svátky s nimi související.

Dnešní šestá neděle postní má název KVĚTNÁ, někdy i palmová nebo Beránková. V tento den se v kostelích světí kočičky nebo vrbové proutky. Dnes je Mezinárodní den dětské knihy, který připadá na den narození světoznámého dánského autora dětských příběhů Hanse Christiana Andersena. Tento den si můžeme číst víc než obvykle, dostat nebo si koupit novou knihu.

V pondělí začíná velikonoční týden. Přines si do školy všechny materiály a práce z Noci s Andersenem. Budeme s nimi pracovat a vytvářet knihu. Nezapomeň na týdenní plán.

V úterý si napíšeme test na přídavná jména a desetinná čísla. Ve vlastivědě se připrav na prezentaci referátu podle zadané osnovy – Jan Amos Komenský. Připravený text nebudeš předčítat, ale prezentovat ho vlastními slovy. Samozřejmě můžeš do svých poznámek nahlížet. Čekáme ve třídě milou návštěvu, která nás naučí plést tatary. Vrbové proutí máme zajištěno.

Ve středu budeme tvořit velikonoční kraslice zdobené voskovou technikou.

Chválím za vzornou reprezentaci školy i třídy Karin, Lucii, Janu, Elen, Emmu, Nikolase a Radka, kteří vystoupili s jarním pásmem v sobotu 1. dubna 2023 na Velikonočním jarmarku v Tečovicích. Děkuji jejich rodičům za podporu a spolupráci. Ráda jsem Vás všechny viděla, díky za milé setkání.

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY – ZELENÝ ČTVRTEK
VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY – VELKÝ PÁTEK (státní svátek)
VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ

Prima Květnou neděli přeji! Zítra se na vás těším.

Marta Miklová