Výuka českého jazyka jinak

Do zlínské knihovny jsme v pondělí 27. února zamířili pro informace týkající se známé spisovatelky dětských knih a překladatelky Daniely Krolupperové. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jejím životě, a hlavně o knihách, které pro děti napsala. Paní knihovnice  nás poutavým vyprávěním zavedla do světa příběhů s dětským hrdinou, ve kterých nechybělo napětí, humor a zábavné poučení. Přečetla nám několik ukázek z jejich knih, zamýšleli jsme se společně nad obsahem i tématem textu a plnili připravené úkoly. Doplnili jsme si tak slohové a literární učivo. Paní spisovatelka velmi zaujala, téměř všechny její knihy jsme si v knihovně vypůjčili. Pěkně jsme přivítali BŘEZEN – MĚSÍC KNIH A ČTENÁŘSTVÍ.

Děkujeme paní knihovnici Ivetě Štanclové za krásné a podnětné vyprávění o knihách Daniely Krolupperové. Moc se nám líbilo!

Při pondělní návštěvě knihovny jsme stihli zhlédnout i výstavu prací nejmladších žáků výtvarného oboru ZUŠ Zlín s názvem Máme rádi knížky.