Aktuálně ze třídy

shutterstock_375984943-740x493

Milí páťáci, milí rodiče,

máme před sebou poslední únorové dny. Ve středu začne třetí měsíc v roce březen a my se budeme pomalu chystat vítat jaro. Březen je už tradičně měsícem knihy, čtenářů a internetu, na jeho oslavu pro vás bude připravena celá řada zajímavých akcí.

Děkujeme za vzornou reprezentaci třídy Emmě a Adamovi ve školním kole recitační soutěže a blahopřejeme jim k postupu do okrskového kola. Budeme dál držet palce a přejeme hodně úspěchů!

Dnes je 1. neděle postní.
Po masopustním hodování křesťanům popeleční středa zahájila čtyřicetidenní velikonoční půst. Naši předkové první postní neděli říkali „pučálná“. Název pochází od pokrmu pučálka, která se připravovala z napučených (naklíčených) semen hrachu. První postní neděle se nazývá také „liščí“ nebo „neděle černá“.

Výuka českého jazyka s názvem MAKEJ, MAKAKU! se zítra uskuteční ve zlínské knihovně. Čeká vás povídání o knihách a nad knihami Daniely Krolupperové. Po návratu do školy bude výuka matematiky a přírodovědy.

Na úterý si přines plánovací diář.

Ve středu budeme slavit Nikolase. V tělocviku se můžete těšit na ukázkovou hodinu házené. Tělesná výchova bude i ve čtvrtek s ukázkovou hodinou hokejbalu.

Pokud nám počasí bude přát, budeme se učit venku. Připrav si do šatní skříňky vhodné oblečení.

Přeji všem krásný týden. Zítra se na vás těším.

Marta Miklová