Festival IQ Play ve Zlíně

Festival IQ Play, který se konal v Kolektivním domě ve Zlíně, jsme navštívili v pondělí 5. února. Hlavním cílem této naší návštěvy nebyla jen zábava, ale především rozvoj logického myšlení a kreativity. Hráli jsme si s logickými, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi, společně jsme objevovali nepoznané. Některé hry a hračky byly zaměřeny na český jazyk, matematiku nebo třeba…

Číst dál →

Třídní kolo recitační soutěže

Ve středu 7. února jsme ve školní knihovně recitovali. Recitovali jsme pro radost z poezie, pro potěšení přispět svým výkonem k obohacení hodiny českého jazyka a zaujmout spolužáky. Děti si vybíraly ze tří básniček. Tu, která jim byla nejbližší, si vybraly k recitaci. Všichni se snažili a básničky pěkně přednesli. Z recitátorů, které vidíte na fotografiích,…

Číst dál →

Lednové zpravodajství

Po osvojení dalších písmen už čteme krátké příběhy a máme z toho radost. Leckdo si už doma čte ve svých vlastních knížkách. Máme za sebou první čtenářské dílny, při kterých jsme četli podle obrázků. Také v psaní se neustále zlepšujeme. Ruka už nás více poslouchá a nová psací písmenka nám nedělají problémy. I v matematice se stále rozvíjíme….

Číst dál →

Vzhůru do nového pololetí

Polovina školního roku je úspěšně za námi. Ve středu 31. ledna jsme zhodnotili naše chování, snahu a píli v hodinách, domácí přípravu, pomoc a ochotu, zlepšení i kamarádské vztahy. Zažili jsme si své „poprvé“ a dostali první školní vysvědčení. Pozdravit nás přišli pan ředitel s paní starostkou. Přeji všem krásné pololetní prázdniny a úspěšný start do druhého…

Číst dál →

Výuka v knihovně

Do zlínské knihovny jsme se vydali opět v pátek 26. ledna. Těšili jsme se na dobrodružství malých hrdinů z dětských knih Petry Braunové ve výukovém programu KDOPAK NECHCE ČÍST?  Společně s milou paní knihovnicí Ivetou Štanclovou jsme prozkoumávali nevšední příběhy z pera oblíbené české spisovatelky. Nechyběl volný pohyb po knihovně s půjčováním knih – radost pohledět. Paní Štanclové velice děkujeme…

Číst dál →

Výchovný koncert

Výchovný koncert Filharmonie Martinů pod názvem Pohádky z říše paní hudby – Rozhádaný orchestr v Kongresovém centru ve Zlíně, který jsme navštívili v úterý 16. ledna, nás všechny zaujal. Hudební pohádka o zlém čarodějovi, který pomocí čar působil na orchestr, aby se mu nedařilo, skončila vítězstvím hudebníků.  Poslechli jsme si skladby od A. Dvořáka, J. S. Bacha, G….

Číst dál →