Aktuálně ze třídy

Milí páťáci a milí rodiče,

v příloze naleznete náš další týdenní plán, tak s úsměvem do dalšího společného týdne.

Děkuji všem žákům a rodičům, kteří se aktivně zapojili do sběru starého papíru. Sběr papíru byl také důležitým prostředkem ke Dni stromů. Naše třída nasbírala 374 kg. Jedna tuna vytříděného papíru zachrání asi 17 vzrostlých stromů. Kolik stromů naše třída zachránila?

Příští týden se budeme připravovat na školní  rozhlasovou relaci. Více v záložce vlastivěda. Vyhledávej a shromažďuj materiály a informace k našemu nejvýznamnějšímu státnímu svátku.

V pondělí si všichni přineseme vylisované listy z vycházky mezi stromy, týdenní plán a do slohu popis vybraného předmětu.

V úterý si napíšeme opakovací test z vlastivědy. Projdi si otázky v pracovním sešitě a trénuj orientaci na mapě České republiky. Přines si do školy malé nůžky na manikúru.

Ve čtvrtek budou slavit svůj svátek stromy, čekají vás zajímavé aktivity.
Strom roku 2022 – naše hrušeň zvítězila – Oficiální stránky obce Drásov (drasov.eu)

V pátek se můžete těšit na vzdělávací program MJVM Zlín BAŤŮV MRAKODRAP. Vrátíme se v čase do konce 30. let a společně navštívíme správní budovu firmy Baťa. Svezeme se také pojízdnou kanceláří určenou pro ředitele firmy Jana Antonína Baťu. Těšit se také můžete na návštěvu knihovny a výukový program DOBRODRUŽSTVÍ MARKA TWAINA.

Nezapomínej pravidelně číst a zapisovat přečtené knihy.

Přeji všem hezký týden. Zítra se na vás těším.

Marta Miklová