Aktuálně ze třídy

8170-podzimni-listy-1

Milí páťáci a milí rodiče,

v příloze naleznete náš další týdenní plán, tak s úsměvem do dalšího společného týdne.

Přines v pondělí do školy pracovní sešit z páteční vycházky mezi stromy. Budeme psát krátký opakovací test. Projdi si svoje zápisky a zopakuj, co nového jsme se venku naučili. Všichni lisujeme nasbírané listy stromů, které jsme poznali. Vylisované listy zbarvené podzimem přineseme do školy v pondělí 17. října.

Nezapomeň na opravu diktátu, do slohu Zprávu (kdo v pátek neodevzdal) a týdenní plán.

Připomínám tradiční podzimní sběr starého papíru, který se uskuteční ve středu a ve čtvrtek. Chystáme a svazujeme krabice a balíčky. Pomáháme šetřit přírodu, učíme se chovat ekologicky a zachraňujeme stromy. Budu ráda, když se zapojí celá třída.

Z důvodu účasti na Setkání učitelů 1. stupně zaměřeného na matematickou gramotnost ve čtvrtek ve škole nebudu. Zastoupí mě paní ředitelka. Rozvrh si řekneme zítra ve škole.

Ve čtvrtek odpadá čtenářský klub. Ve škole se na náhradním termínu kroužku domluvíme.

Nezapomínej pravidelně číst a zapisovat přečtené knihy. Začátkem listopadu budu zápisy vlastní četby kontrolovat. Od listopadu začneme zapisovat do Kulturního deníku.

Tečovské hody se konají v sobotu 15. října. Slavnostní krojovaný průvod projde obcí s voděním berana. Do průvodu jsou srdečně zváni všichni obyvatelé obce.

Dnes vrcholí Velká pardubická, celým názvem Velká pardubická steeplechase. Je to dostihový závod konající se každoročně vždy druhou říjnovou neděli na dostihovém závodišti v Pardubicích. Patří mezi nejtěžší dostihy v Evropě, první ročník proběhl 1874. Délka dostihu je asi 6 900 metrů a koně musí překonat 31 překážek, nejznámější z nich je Taxisův příkop. Jde o událost s nejdelší sportovní tradicí v ČR.
Zjisti a zapiš jméno koně a jméno žokeje, který Velkou pardubickou 2022 vyhrál.

Přeji všem hezký týden. Zítra se na vás těším.

Marta Miklová