Aktuálně ze třídy

Milí páťáci a milí rodiče,

nejenže se blíží čarodějnice, ale v pondělí oslaví svůj svátek Jiří a budou vylézat hadi a štíři. Na svatého Jiří naši předkové předpovídali, že se země zazelená. Tak doufejme, protože aprílové počasí si s námi pořád pohrává.

Dnes je Světový den knihy, tak si nějakou přečtěte.

V rámci výuky jedeme v pondělí do Krajské knihovny Františka Bartoše Zlín na vzdělávací program NAŠE MODRÁ PLANETA. Nezapomeň přinést ke kontrole žákovskou knížku.

V úterý si napíšeme diktát na koncovky podstatných jmen. Odevzdáváš týdenní plán.

Ve středu si napíšeme pětiminutovku na zlomky a desetinná čísla.

Ve čtvrtek v 16:00 hodin se konají společné třídní schůzky.

Na pátek si přines plánovací diář, budeme plánovat a zapisovat, co nás čeká do konce školního roku.

Děkuji za pomoc Elen, Lucii a Gábi při organizaci sobotní akci Ukliďme Česko. Velká pochvala za vaši dobrovolnou práci.

Zábavný program ČARODĚJNICE TEČOVICE připravili na páteční odpoledne 28. dubna dobrovolní hasiči. Uskuteční se od 16 hodin v prostoru za hasičskou zbrojnicí. Na programu kulturně společenské akce budou soutěže pro děti, malování na obličej, sladký balíček a špekáček pro každou čarodějnici, dětské písničky, večerní zábava. Budou vyhlášeny nejzajímavější čarodějnice, originální zaříkávadlo a originální dopravní prostředek. Vstupné na akci bude dobrovolné.

Pálení čarodějnic (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na některých místech se staví májka.

Pondělí 1. května Svátek práce

Přeji všem hezký týden!