Týden od 15.2. do 19.2. – ,,Masopustní veselí“

20210218_082515-1-768x576

Druhý týden masopustního veselí byl ve znamení klaunů, šašků, kašpárků a karnevalových masek. Zopakovali jsme si písničku „Masopust“, procvičili si oromotoriku s klauníkem Frantíkem, zkusili si chůzi po kladině s jištěním, zacvičili si kašpárkovu rozcvičku. Děti si vyzkoušely malování rukama i nohama. Společnými silami vytvořily barevné stopy klauna. Dále vyrobily obrázek „Já klaun“, kdy svoji fotografii…

Číst dál →

Týden od 8.2. do 12.2. – ,,Masopustní veselí“

masopust-1

Tento týden jsme se vzhledem k blížícímu se masopustu věnovali tématu ,,Masopustní veselí“. Ve skupinách si děti poskládaly obrázky související s masopustem rozstříhané na části a poté jsme si pověděli, co to ten masopust vlastně je, jaké tradice jsou s ním spjaté a jestli je děti dodržují. Naučili jsme se novou říkanku ,,Masopust“ s doprovodem hrou na tělo a…

Číst dál →

Nové hračky ve třídě ,,Berušek“

V lednu tohoto roku byly do naší třídy zakoupeny nové hračky pro děti. Rozšířili jsme vybavení dětské kuchyňky sadou kovových hrnců a košíkem s dřevěným ovocem a zeleninou. Doktorský kufřík děti využijí pro námětové hry ,,na lékaře“ a díky dřevěné skládačce s obrázky holčičky se dozví nové poznatky o stavbě lidského těla (jednotlivé části těla, svaly, kosti, orgány). Dále nám přibyla balanční…

Číst dál →

Týden od 1.2. do 5.2. ,,Zimní radovánky“

I v tomto týdnu jsme se věnovali zimním radovánkám. Děti si „postavily“ ze svého zimního oblečení a připraveného sportovního vybavení lyžaře, hokejistu a snowboardistu, které pak nejen ústně popsaly, ale také pohybově ztvárnily. I v tomto týdnu jsme opakovali písničky a básničky s tématikou zimy a zimních sportů. Pracovali jsme také na uvolnění horních končetin, a to prostřednictvím…

Číst dál →

Týden od 25.1. do 29.1. – ,,Zimní radovánky“

IMG_0322

Tento týden jsme si s dětmi povídali o typických znacích zimy, zimních sportech a dalších zimních aktivitách. Děti si vymodelovaly sněhuláky z plastelíny, vykreslovaly omalovánky k tématu a vyplnily pracovní listy ,,Hurá, zima!“ (vyhledávání, co k zimě nepatří). Vystřihly si také zamrzlé rybníčky z papíru, dozdobily je kresbou zmizíkem, vatou a obrázky bruslařů. Procvičovaly si písničky ,,Postavil jsem sněhuláka na…

Číst dál →