Omezení provozu o jarních prázdninách

ikonka_celaskola

Ředitelství ZŠ a MŠ Tečovice po projednání se zřizovatelem školy oznamuje rodičům dětí mateřské školy, že z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí bude 2. 3. 2020 – 6. 3. 2020 provoz mateřské školy OMEZEN NA JEDNU TŘÍDU. O jarních prázdninách bude probíhat hloubkový úklid tříd, proto se budou děti v odděleních střídat. Řiďte se, prosím, pokyny na nástěnce. Děkujeme za…

Číst dál →

Týden od 10.2. do 14.2. „Z pohádky do pohádky“

ff

Týden od 10.2. do 14.2. „Z pohádky do pohádky“ Také tento týden jsme zasvětili pohádkám. Tentokráte jsme si hráli s pohádkou O veliké řepě.  Pohádku jsme si přečetli, vymalovali jsme si jednotlivé pohádkové postavy, vystřihli a nalepili je za řepu ve správném pořadí. Povídali jsme si o také rodině a rodinných vztazích. Protáhli jsme se při…

Číst dál →

Týden od 27.1. do 30.1. „Z pohádky do pohádky“

pernikova

V tomto týdnu jsme si s dětmi začali povídat o pohádkách. Svou pozornost jsme zaměřili na příběh O perníkové chaloupce. Pohádku jsme si přečetli, její děj poskládali z obrázků, poslechli si její zveršovanou podobu, přehráli si ji za pomoci loutek a nakonec jsme si ji pustili na interaktivní tabuli, a to její loutkové provedení od Jiřího Trnky. Společnými…

Číst dál →

Týden od 20.1. do 24.1.2020 ,,Zimní sporty“

depositphotos_107726408-stock-illustration-winter-sports-skier-skater-and

Tento týden jsme se věnovali tématu ,,Zimní sporty“. Ty jsme si vyjmenovali při prohlížení obrázků, které jsme si promítli na interaktivní tabuli spolu s videy, aby děti věděly, jak probíhají např. závody v lyžování, krasobruslení nebo hokejový zápas. Demonstrační obrázky jsme využili při ,,Kimově hře“, kdy si děti procvičily zrakovou paměť. Na sportovce jsme si také každý den…

Číst dál →

Týden od 13.1. do 17.1. „Zvířátka v zimě“

squirrel4_1600x900ms

Ve druhém týdnu tohoto roku jsme si od pondělka povídali o tom, jak tráví zvířátka ve volné přírodě zimní období. Při vycházkách do okolí MŠ jsme kontrolovali, jestli je dost jídla v nedalekém krmelci a sypali jsme ptáčkům zrní do krmítek. V hudebních činnostech jsme se naučili novou písničku „Zvířátka v zimě“. Její text jsme si nejprve…

Číst dál →

Týden od 6.1. do 10.1.2020 ,,Paní zima čaruje“

20200117_101223

Po vánočních prázdninách jsme se opět sešli ve školce v hojném počtu. Povídali jsme si, jak jsme prázdniny strávili a jaké dárky od Ježíška jsme našli pod stromečkem. Oslavili jsme hned čtvery narozeniny kamarádů a paní učitelky předaly výhru z vánoční výtvarné soutěže naší Terezce. Pověděli jsme si o charakteristických znacích zimy (kdy začíná a…

Číst dál →