Týden od 13. 5. – 17.5. 2024 ,,Dopravní prostředky“

pozor_berušky

První dva dny tohoto týdne byly ve znamení příprav a nacvičování vystoupení na zahradním pikniku ku příležitosti oslav Dne matek. Pilně jsme s dětmi trénovali na vystoupení pro maminky, pro které jsme kromě výstavy našich prací a jejich portrétů připravili malé dárky k jejich svátku. V úterý proběhlo také fotografování tříd na hřišti ZŠ. Zbytek týdne jsme si…

Číst dál →

Týden od 29.4. – 3.5. 2024 ,,Jarní čarování“

titul

Celý týden byl ve znamení čar a kouzel. Vyprávěli jsme si s dětmi o čarodějnicích a jiných pohádkových bytostech. Procvičili jsme si jazýčky prostřednictvím kouzelných formulí, naučili jsme se čarovný tanec a seznámili jsme se s některými magickými hudebními nástroji. V úterý pak proběhlo kouzelné dopoledne v MŠ. Nejprve jsme čarovali ve třídě. Za pomoci magických zaříkávadel jsme učili…

Číst dál →

Týden od 15.4. – 19.4. 2024 ,,Čím budu, až vyrostu?“

20240417_092448

V dalším týdnu měsíce dubna jsme si s dětmi povídali o tom, co je to povolání, jaká povolání známe, kde pracují rodiče a čím bych chtěl být, až vyrostu. Postupně jsme se seznámili s nejrůznějšími profesemi prostřednictvím demonstračních obrázků a interaktivní tabule. Zahráli jsme si na kuchaře, cukráře, opraváře, krejčího i ševce. Vytvořili jsme koláž „Co má…

Číst dál →