Týden od 21.11. do 25.11.2022 – ,,Bude zima, bude mráz“

ptáček-900x490-450x245

V tomto týdnu jsme si povídali o aktuálních změnách v přírodě a počasí – blížící se zimě. Lépe jsme si je přiblížili při práci s pohádkou ,,Jak krtek uspával kamarády“ (kniha ,,Rok s krtkem“). Zaměřili jsme se na oblékání, jeho správnou posloupnost a přizpůsobování aktuálnímu počasí. Své znalosti děti demonstrovaly při oblékání papírové postavy ,,Františky“,…

Číst dál →

Týden od 7.11. do 11.11.2022 – ,,Naše tělo“

lidske-telo-uvodni-fotka (2)

V tomto týdnu jsme se věnovali tématu ,,Naše tělo“. S pomocí demonstračních obrázků děti pojmenovávaly jednotlivé části lidského těla a společnými silami poskládaly postavu ,,Františka“. Následně jsme si povídali také o vnitřních orgánech a Iidských smyslech. Dva z nich – sluch a hmat – jsme si otestovali při hraní sluchového a hmatového pexesa. Ve skupinách…

Číst dál →

Týden od 31.10. do 4.11.2022 – ,,Strašidelný les“

tit

V tomto týdnu jsme se s dětmi vydali do strašidelného lesa. V pondělí jsme společnými silami vydlabali dýni a vyrobili z ní strašidelnou lampičku, kterou jsme ozdobili náš záhon za školní zahradě. Kromě velké dýně jej zkrášlují také malé skleněné dýňové lampičky, které vyrobily děti již v  minulém týdnu. Na naše malé „dýňové pole“ dohlíží náš…

Číst dál →

Týden od 24.10. do 28.10.2022 – ,,Barvy podzimu“

6B7542C5-9424-4BD7-8CD3-65F239444A19

V pondělí a v úterý před podzimními prázdninami jsme pokračovali v tématu ,,Barvy podzimu“. Pověděli jsme si o blížícím se svátku Halloweenu a souvisejících tradicích. Společně jsme vyrobili třídního strašáka a také lucerničky ze zavařovacích sklenic, které děti polepily krepovým papírem a dozdobily očima, nosem a pusou z černého papíru. Tyto lucerničky budou součástí naší…

Číst dál →