Týden od 13.1. do 17.1. „Zvířátka v zimě“

squirrel4_1600x900ms

Ve druhém týdnu tohoto roku jsme si od pondělka povídali o tom, jak tráví zvířátka ve volné přírodě zimní období. Při vycházkách do okolí MŠ jsme kontrolovali, jestli je dost jídla v nedalekém krmelci a sypali jsme ptáčkům zrní do krmítek. V hudebních činnostech jsme se naučili novou písničku „Zvířátka v zimě“. Její text jsme si nejprve…

Číst dál →

Týden od 6.1. do 10.1.2020 ,,Paní zima čaruje“

20200117_101223

Po vánočních prázdninách jsme se opět sešli ve školce v hojném počtu. Povídali jsme si, jak jsme prázdniny strávili a jaké dárky od Ježíška jsme našli pod stromečkem. Oslavili jsme hned čtvery narozeniny kamarádů a paní učitelky předaly výhru z vánoční výtvarné soutěže naší Terezce. Pověděli jsme si o charakteristických znacích zimy (kdy začíná a…

Číst dál →

Týden od 16.12. do 20.12. „Vánoce, Vánoce přicházejí“

Vanocni-stromecek-s-bonbony-Haribo-a-Skitles

Na začátku posledního předvánočního týdne jsme si zapálili 3. a v pátek pak i 4. svíčku na našem adventním věnci. Společně s dětmi jsme si vyprávěli o Betlému a vánočních tradicích. Pouštěli jsme skořápky oříšků po vodě, rozkrojili jsme si jablíčka a házeli střevícem. Za poslechu koled jsme pekli perníčky. Každý den jsme také poctivě plnili úkoly…

Číst dál →

Týden od 9.12. do 13.12.2019 ,,Vánoce, Vánoce přicházejí“

20191209_093710

Druhý adventní týden se opět nesl v duchu blížících se Vánoc. Pověděli jsme si o vánočních tradicích, rozsvítili si společně vánoční stromek, zapálili druhou svíčku na adventním věnci a také v lucerničkách. I tento týden jsme každý den plnili úkoly z adventního kalendáře. Při výtvarných činnostech si děti vyrobily vánoční přáníčka a ,,komety“ z papíru….

Číst dál →

Představení „Vánoční hvězda“

Vánoce? Co znamenají? Veverky Zubka a Drápek Vánoce neznali. Jednoho dne, přímo na Štědrý den se dostali do člověčího doupěte. Vydali se na cestu po vánočním stromečku až přímo ke koruně, kde na ně čekala vánoční hvězda. Avšak cesta na vrchol nebyla jednoduchá. Během svého putování se setkávali s vánočními ozdobami a poznávali Vánoce, které…

Číst dál →