Týden od 20.3. do 24.3.2023 – ,,Vítání jara“

336590056_225822123330354_767521742994703055_n

Jaro pomalu vytlačuje poslední zbytky zimy a my se konečně můžeme těšit na hřejivé dny plné slunce. Příroda se probouzí a dochází v ní k velkým změnám. Mění se počasí, začínají kvést první jarní kytičky, z teplých krajů se vrací ptáci, prodlužují se dny a krátí noci. O tom všem jsme si v tomto týdnu s dětmi povídali. Na…

Číst dál →

Týden od 13.3. do 17.3.2023 – ,,Povolání“

povolani

V tomto týdnu jsme se věnovali tématu ,,Povolání“. Povídali jsme si o různých zaměstnáních s využitím demonstračních obrázků a magnetické tabule, rozkládali jsme slova na slabiky a určovali jejich počáteční hlásky. Úkolem dětí bylo vytvořit dvojice obrázků patřících k sobě. Následně vyprávěly, čím by chtěly být, až budou velké a jaká povolání vykonávají jejich rodiče….

Číst dál →

Týden od 6.3. do 10.3.2023 – ,,Z pohádky do pohádky“

nahledovy

Tento týden jsme si hráli s pohádkou „O Budulínkovi“. Nejprve jsme se s celým příběhem seznámili, a to čtením samotné pohádky a následným shlédnutím muzikálového provedení příběhu podle pana Svěráka. Za pomoci obrázků jsme sestavovali příběh ve správném sledu událostí. S využitím interaktivní tabule jsme si vyzkoušeli obrázkové čtení, kdy jsme dosazovali do příběhu slova ve správném tvaru….

Číst dál →

Týden od 27.2. do 3.3.2023 – ,,Z pohádky do pohádky“

o_trech_prasatkach

Březen je měsícem knihy, a tak jsme se začali věnovat tématu ,,Z pohádky do pohádky“. Tento týden patřil pohádce ,,O třech prasátkách“. Tu jsme si společně přečetli a děti si vyzkoušely rychlost svých reakcí na předem stanovený podnět (slovo prasátko – zvednutí ruky). Následně si procvičily dějovou posloupnost při sestavování dějových obrázků podle správného pořadí a pohádku…

Číst dál →