Omezení provozu o jarních prázdninách

ikonka_celaskola

Ředitelství ZŠ a MŠ Tečovice po projednání se zřizovatelem školy oznamuje rodičům dětí mateřské školy, že z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí bude 2. 3. 2020 – 6. 3. 2020 provoz mateřské školy OMEZEN NA JEDNU TŘÍDU. O jarních prázdninách bude probíhat hloubkový úklid tříd, proto se budou děti v odděleních střídat. Řiďte se, prosím, pokyny na nástěnce. Děkujeme za…

Číst dál →

Týden od 10. 2. – 14. 2. „Povídám, povídám pohádku“

unnamed

V dalším únorovém týdnu jsme pokračovali v tématu „Povídám, povídám pohádku“. Zaměřili jsme se však na pohádku Červená Karkulka, která nás provázela po celý týden ve všech činnostech. Děti si zahrály pohybovou hru „Cesta do lesa“, kdy děti střídaly pohyby podle pokynu (poskoky, plazení,..) a na signál si stouply na kytičku. Zacvičily si s básničkou „Odkud ten náš holub…

Číst dál →

Týden od 3. 2. – 7. 2. „Povídám, povídám pohádku“

84400313_184643972629488_20803387062747136_n

Měsíc únor nám přinesl nové téma a to „Povídám, povídám pohádku“. Na začátku týdne jsme se zaměřili na zdokonalení našeho pohybového aparátu. Prostřednictvím pohybových her „Lesní zvířátka“ se děti učily ovládat svoje pohyby a reagovat pohybem na hudbu (střídání pomalého x rychlého tempa). V průběhu dalších dnů se děti seznamovaly s výtvarnými technikami. Udělaly si kouzelný les…

Číst dál →

Týden od 27.1. – 30.1. „Zimní sporty“

Poslední lednový týden jsme pokračovali v povídání si o zimních sportech. V pondělí si děti udělaly bruslaře nebo sáňkaře. Voskovkou udělaly bruslařskou stopu, kterou přemalovaly vodovou barvou a nalepením vaty dodělaly sníh. U klavíru jsme si zazpívali známé písničky a zopakovali básničky s pohybem. Při pobytu venku jsme chodili na procházky po okolí. Ve středu děti dostaly pozvání…

Číst dál →

Týden od 20.1. – 24.1. „Zimní sporty“

Tento týden jsme si povídali o zimních sportech. Na obrázcích jsme si ukazovali některé sporty, které by děti mohly znát a jsou jim blízké. Ukazovali jsme si lyžaře, bruslaře, hokejistu…Děti v zimě rádi bobují na bobech nebo sáňkují, protože mají sníh velmi rádi. Děti si vyzkoušely namalovat brusle technikou Tupování houbičkou a také jsme k…

Číst dál →

Týden od 13.1. – 17.1. „Zvířata v zimě“

iStock-865020046-1024x759

Druhý lednový týden nám přinesl téma „Zvířata v zimě“. Povídali jsme si o tom, která volně žijící zvířata můžeme vidět v našem okolí a jak jim můžeme pomoci v zimě. Děti poznávaly zvířata a věděly, které potraviny můžeme dát zvířatům v lese do krmelce a také věděly, co ptáčci rádi přivítají v jejich krmítku. Každé ráno děti protáhly svoje…

Číst dál →