Přerušení provozu MŠ v pátek 27. 11.

vykricnik2

Vážení rodiče, informujeme Vás o uzavření mateřské školy z provozních důvodů. V pátek 27. listopadu v době od 7,30 – 16,30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie. Nebude se tedy svítit, topit, vařit, nepoteče teplá voda a nebudeme moci větrat. Nechceme riskovat zdraví nikoho z nás, proto po dohodě se zřizovatelem na tento den uzavřeme provoz mateřské školy….

Číst dál →

Týden od 9.11. do 13.11. ,,Jak pečujeme o své zdraví“

Healthy Lifestyle Background

I v tomto týdnu se z důvodu nízkého počtu dětí v MŠ všechny třídy sloučily. Pro vzdělávací činnosti jsme tedy volili aktivity přiměřené věku a schopnostem dětí. V komunitním kruhu jsme si povídali o tom, jakými způsoby můžeme pečovat o své zdraví, jak se máme chovat, když onemocníme a také jsme si procvičili názvy jednotlivých částí těla…

Číst dál →

Týden od 19.10. do 23.10. „Dary podzimu“

podzim obrázek

V tomto týdnu bylo málo dětí v mateřské škole, z tohoto důvodu byly všechny třídy spojeny. Aktivity, které probíhaly, byly přizpůsobené věku dětí. S dětmi jsme si povídali o podzimu. Děti si zahrály pohybovou hru „Strašák“, zacvičily si s kaštany. Namalovaly si podzimní sklenici, dlabaly dýni, zazpívaly si písničky a zopakovaly básničky.   Barbora Janoštíková

Číst dál →

Týden 5. 10. – 9. 10. 2020 „Zelenina“

Začátek týdne začal divadelní pohádkou „O vodníkovi“, která se nám všem moc líbila. V naší třídě Sluníček jsme si s dětmi stále povídali o zelenině, cvičili jsme s ní, opakovali jsme si říkanky o zelenině a učili jsme se nové (Brambora, Sluníčko zachází za hory, Sázím zeleninu), zpívali jsme písničky a tancovali (Halí, belí, Šel…

Číst dál →

Sběr 14. – 15. 10.

INFORMACE-nova

Vážení rodiče, z důvodu nepříznivé situace s Covid-19, a protože nechci riskovat zdraví zaměstnanců dlouhým stáním v nepříznivém počasí při přebírání sběru, jsem se tentokrát rozhodla pro nesoutěžní sběr. Kontejnery budou ve dnech 14. – 15. 10. přistaveny pouze pod kostelem. Podařilo se mi sehnat firmu, která za starý papír solidně zaplatí. Budeme rádi, když…

Číst dál →

Týden 29. 9. – 2. 10. 2020 „Zelenina“

56225_910fbdeade

Na přelomu září a října jsme si s dětmi povídali o zelenině. Povídali jsme si kde a jak nám roste zelenina, jaké druhy známe a proč zeleninu jíme. Ukázali jsme si různé druhy zeleniny, které děti pojmenovávaly. Děti se naučily básničku o zelenině („Brambora, Já jsem brambor šišatý“). Naučili jsme se písničku „Brambory“, při které…

Číst dál →

Týden 21. 9. – 25. 9. 2020 „Ovoce ze zahrady“

V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu o ovoci. Podle obrázků jsme poznávali ovoce, jak se jmenuje a jakou má barvu. Děti rozvíjely svoje pohybové a motorické schopnosti: kutáleli s míčem, hrály hry s padákem, chodily po lavičce. Zazpívaly si písničky „Měla babka“, „Koulelo se, koulelo“, pomocí Orffových nástrojů se děti učily písničky doprovodit. Každý den jsme byli na…

Číst dál →