Týden od 18. 9. – 22. 9. 2023 – „Noví kamarádi“

Ve Sluníčkách probíhá adaptace – děti se stále seznamují s prostředím a režimem mateřské školy. Děti si připomínají jména kamarádů a seznamují se s pravidly třídy. Při ranním cvičení si děti procvičují hrubou motoriku a orientaci v prostoru. Abychom zahnali smutek,  zpíváme s klavírem a dětskými doprovodnými nástroji dětské písničky „Skákal pes, Kočka leze dírou,…

Číst dál →

Týden od 11. 9. – 15. 9. 2023 – „Noví kamarádi“

Tento týden se nesl stále v duchu seznamování a poznávání. Opakovali jsme si jména dětí pomocí písničky „Uvíjíme věneček ze všech našich dětiček“, zahráli jsme si pohybovou hru „Najdi svou značku“ a seznámili jsme se s básničkami „Bublina, Levá ruka, pravá ruka a Brambora. Během ranních činností děti modelovaly z plastelíny, stavěly si ze stavebnic Lego a Magformers….

Číst dál →

Týden od 4. 9. – 8. 9. 2023 – „Školka volá“

Tento týden se děti seznamovaly s paní učitelkami a s prostředím šatny, třídy, umývárny a školní zahrady. Děti se navzájem představily svým jménem, seznámily se se svou značkou. Hráli jsme hru Na jména. Společně jsme si zaběhali, zacvičili, zazpívali dětské písničky s klavírním doprovodem a zatancovali. Děti si procvičily rytmus hrou na hudební nástroje –⁠ ozvučná dřívka,…

Číst dál →