Týden od 22.2. do 26.2. 2021 – ,,Pohádky“

Po úžasném karnevalu máme u Sluníček další pěkné téma – „Pohádky“. Týden jsme začali hudební pohádkou „O neposlušných kůzlatech“. Následoval příběh „O Otesánkovi“, kterého jsme společně „nakrmili“ samými dobrotami. Děti si přitom procvičily správnou techniku stříhání i lepení a také malovaly pastelkami podle své fantazie. Cvičili jsme se stuhami a s míčky, hráli jsme pohybové hry…

Číst dál →

Týden od 15.2. do 19.2. – ,,Máme tady karneval“

Hned od pondělí se aktivity nesly v duchu karnevalu. Děti si vyrobily svého klauna ze své fotografie, zapouštěly anilinové barvy do klovatiny a vyrobily si balonek. Děti si zahrály pohybovou hru „Maso x Půst“, pohybem reagovaly na slovo, zacvičily si s papírovou stuhou. S padákem jsme si zahráli hry, reagovali jsme na hudbu a na závěr jsme si…

Číst dál →

Týden od 8. 2. do 12. 2. ,,Masopust“

Tento týden jsme se u Sluníček věnovali masopustu. Vysvětlili jsme si, co je to za tradici, jak se slaví a udělali jsme si zábavný týden v jeho duchu. Vyrobili jsme spoustu masopustních dobrot – dortíky, jitrnice a koláčky. Dopoledne jsme cvičili s barevnými stuhami a tancovali s písněmi Masopust a Posvícení. Hráli jsme pohybové hry…

Číst dál →

Týden od 1.2. do 5.2. ,,Zimní sporty“

146485252_3599634533417626_4299395312803640258_n

První únorový týden nám přinesl téma Zimní sporty. První den v mateřské škole jsme se s dětmi přivítali, povídali jsme si jak děti prožily víkend. Pravidelně jsme si s dětmi povídali o zimních sportech, jaké sporty známe, jakou bezpečnost dodržujeme a kde je můžeme vykonávat (na sněhu, ledu,..). Připomněli jsme si pokus „Co se stane se sněhem“ a…

Číst dál →