Týden od 29. 5 .- 2. 6 . 2023 – „Povolání“

Tento týden jsme pokračovali v tématu Povolání, byli z nás hasiči, policisté a lékaři. Zahráli jsme si hru „Policista“, skládali puzzle a zhlédli jsme pohádku „Bořek stavitel“. Třídili jsme barevné kuličky pomocí pinzety a tím jsme rozvíjeli jemnou motoriku dětí.  Hráli jsme pohybovou hru „Policista“ , kde měli děti reagovat na změnu signálu policisty. V pondělí jsme…

Číst dál →

Týden od 22. – 26. 5. 2023 – „Povolání“

V tomto týdnu jsme si povídali o povolání. Chvíli jsme byli pekaři a modelovali jsme z plastelíny rohlíky a perníky, chvíli jsme byli švadleny a vyšívali jsme různé obrázky, dále jsme byli opraváři, zedníci, kuchařky atd. Pomocí brčka jsme skládali nářadí do kufru, stavěli jsme z kartonových cihel různé stavby a na zahrádce jsme sklidili…

Číst dál →

Týden od 2.5.-5.5.2023 – „Zvířátka na dvorku,,

Tenhle týden  jsme se věnovali domácím zvířátkům. Pracovali jsme s demonstračními obrázky, kdy děti pojmenovávaly zvířátka a jejich mláďátka, vytleskávali jsme slabiky a říkali si co zvířátka jedí. Pouštěli jsme si zvuky zvířat a děti hádali co to jsou za zvířata. Zahráli jsme si pohybovou hru “ na kočičky“ Ve výtvarce jsme si vyrobili ovečky s…

Číst dál →