Od 28. 6. do 30. 6. 2021 – ,,Léto už je tu“

Poslední tři dny školního roku jsme ve Sluníčkách trávili hraním hudebně-pohybových her, cvičením a zpěvem písniček, které se děti naučily během celého roku. Venku děti na školní zahradě jezdily na odrážedlech, hrály si v pískovišti nebo využívaly skluzavky a průlezky. Byli jsme i na procházce  u potoka, kde jsme se s dětmi věnovali pozorování hmyzu,…

Číst dál →

Týden od 21. 6. do 25. 6. 2021 – ,,Léto už je tu“

Léto už je tu a všichni ví, že k létu patří dlouhé teplé dny, dovolená a mnoho výletů. V průběhu týdne byl pro děti připraven nabitý program. V pondělí se děti na školní zahradě zúčastnily hudebního programu  „Rytmus pro život“. Děti se prostřednictvím hudebních her seznámily s netradičními hudebními rytmickými nástroji (africký buben djembe, rumba koule, tamburína aj.). Děti…

Číst dál →

Týden od 14. 6. do 18. 6. 2021 – ,,Těšíme se na prázdniny II.“

Tento týden jsme pokračovali v tématu „Těšíme na prázdniny“.  S dětmi jsme si povídali o tom, čemu se budeme o prázdninách věnovat, jaký sport se nám líbí a co rádi děláme. Děti se pochlubily tím, kdo má na zahradě vlastní bazén, sdělily si kdo už umí plavat, a poté si namalovaly barvami podle své fantazie…

Číst dál →

Týden od 31.5. do 4.6. 2021 – ,,Těšíme se na prázdniny“

fotka

Druhý červnový týden jsme s dětmi odletěli předčasně na prázdniny. S dětmi jsme si povídali, co můžeme dělat o prázdninách a kam můžeme jet na dovolenou. Děti si namalovaly pláž s mořem. Nejprve si děti uvolnily ruce a zahrály si na moře, poté malovaly vlnky vodovými barvami. Na školní zahradě děti posypaly obrázek pískem a procvičovaly úchop do…

Číst dál →