Týden od 6. 5. – 10. 5. 2024 – „Když maminky mají svátek“

V tomto týdnu jsme měli plné ruce práce. S blížícím se Dnem matek děti  zhotovovaly dárečky a přáníčka pro tuto příležitost. Také jsme technikou kresba tuší + vodové barvy kreslili maminky. Z těchto dětských prací vznikla krásná „Výstava na plotě“. A v neposlední řadě jsme začali nacvičovat dramatizaci pohádky „Zlatovláska“, která bude překvapením pro maminky v příštím týdnu na…

Číst dál →

Týden od 29. 4. – 3. 5. 2024 – „Čas kouzel a čar“

Celý týden se nesl ve znamení čar a kouzel. Filipojakubská noc patří mezi dětmi k  oblíbeným zvykům. Proto se na tento týden děti velmi těšily. Nejprve se seznámily s původem staré lidové tradice. Tu nám přiblížila pohádka Chaloupka na vršku – „Jak odletěly čarodějnice“. Poté se děti s chutí pustily do luštění čarodějnického Sudoku, hledání cest v bludišti,…

Číst dál →

Týden od 22. 4. – 26. 4. 2024 – „Den Země“

Obrázek2

Na pondělí připadl v kalendáři Den Země. Proto jsme se celý týden věnovali tématu ochrany přírody. Vyprávěli jsme si, čím svému okolí škodíme, a čím můžeme naopak přírodě pomáhat. Na interaktivní tabuli jsme procvičovali dovednost správně třídit odpad do příslušných kontejnerů, pomocí hry „kolíčkovaná“ jsme určovali, jaké chování v přírodě je správné a které ne. Spoustu zajímavostí…

Číst dál →

Týden od 15. 4. – 19. 4. 2024 – „Už budu školákem“

dětičky-škola-kreslené

I tento týden jsme si hráli na školáky. Procvičovali jsme zrakovou percepci při vyplňování pracovních listů, sluchovou analýzu a syntézu při didaktických hrách, hrubou motoriku pomocí různých balančních pomůcek a sportovního náčiní. Předmatematické dovednosti si děti procvičily mimo jiné také hrou s včelkou Bee-bot: přiřazovaly správný počet k číslicím, pojmenovávaly geometrické tvary a pomocí šipek včelce plánovaly…

Číst dál →