Týden od 16. 5. – 20. 5. 2022 – „Co se děje v trávě?“

thumb

Tento týden jsme se s dětmi zaměřili na poznávání květin na zahradách a loukách. Při procházkách jsme sbírali kvetoucí rostliny a jejich názvy pak společně vyhledávali v atlasech a na internetu. Také jsme si louku namalovali temperovými barvami a technikou tupování vatovými tyčinkami a otiskováním plastových brček jsme ji doplnili o žluté i odkvetlé pampelišky….

Číst dál →

Týden od 9. 5. – 13. 5. 2022 – „Čím budu, až vyrostu“

IMG_20220513_133049

Ve druhém květnovém týdnu jsme se zaměřili na různá povolání a řemesla, a to na zahradníka, lékaře, kuchaře/pekaře či složky IZS. Nejprve jsme si jednotlivá povolání pojmenovávali na obrázcích, následně děti přiřazovaly k danému povolání nářadí a náčiní. Vedli jsme rozhovor, proč musí dospělí chodit do práce, jakou práci vykonává moje maminka/můj tatínek a čím bych…

Číst dál →

Omezení provozu mateřské školy 16. 7. – 21. 8.

logoinformace

Ředitelství ZŠ a MŠ Tečovice po projednání se zřizovatelem školy oznamuje rodičům dětí, že z důvodu čerpání dovolené pedagogických pracovníků bude mateřská  škola uzavřena ve dnech 16. 7. – 21. 8. 2022. Provoz MŠ bude opět zahájen v pondělí 22. 8. 2022.

Číst dál →

Týden od 2. – 6. 5. 2022 – „Když maminky mají svátek“

barevný-rámeček-VLASTNÍ-5

Druhou květnovou neděli každoročně slavíme Den matek. Proto jsme celý týden věnovali tématu „maminka“. Vyprávěli jsme si, jak naše maminka vypadá (popis osoby), jaká je (charakterové vlastnosti), co všechno pro nás dělá (popis činností), kde pracuje. Každý svou maminku nakreslil tuší a obrázek pak vybarvil vodovými barvami. Nakonec jsme ze všech výtvarných prací  udělali výstavku…

Číst dál →

Fotografování tříd 11. 5.

logoinformace

Ve středu 11. 5. proběhne fotografování třídních kolektivů. Cena velké fotky je 30 Kč, cena malé fotky (týká se pouze žáků 5. ročníku) je 20 Kč.

Číst dál →