Uzavření MŠ od 17. 3. do odvolání

pozor

Vážení rodiče, po poradě se zřizovatelem se z důvodu nízkého počtu dětí a kvůli zamezení šíření koronaviru  přerušuje provoz mateřské školy od úterý 17. 3. do odvolání. Sledujte prosím webové stránky školy, kde budou zpřístupněny průběžné informace pro následující dny. Pokud zůstanete s dítětem doma z důvodu Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví – přerušení provozu MŠ a…

Číst dál →

Provoz MŠ

pozor

Vážení rodiče, po poradě se zřizovatelem zůstává mateřská škola v provozu. Sledujte i nadále webové stránky. Pokud by se šíření koronaviru nedařilo zastavit, byli bychom i my nuceni zvážit uzavření mateřské školy. Nyní dochází do budovy pouze děti, rodiče a zaměstnanci. Žádné jiné osoby nemají do areálu umožněn vstup. Prostor je pravidelně desinfikován. Děkujeme za…

Číst dál →

Týden od 9. 3. – 13. 3. 2020 „O veliké řepě“

řepa

V týdnu po jarních prázdninách jsme se s dětmi seznámili s pohádkou O veliké řepě. Přečetli jsme si básničku i pohádku a hledali rozdíly mezi nimi. Vysvětlili jsme si, kde a jak řepa roste, jaké máme druhy a jak je můžeme využít. Díky obrázkům jsme procvičili dějovou posloupnost, vysvětlili si základní rodinné vztahy (dědeček, babička,…

Číst dál →

Týden od 24. 2. – 28. 2. 2020 „O dvanácti měsíčkách“

obr

Poslední únorový týden jsme se věnovali pohádce „O dvanácti měsíčkách“. Nejen, že jsme si zopakovali tradici Masopustu, ale také jsme rozlišovali konkrétní měsíce, roční období i jejich charakteristické znaky. Díky pohádce jsme se naučili třídit a pojmenovávat dobré i špatné vlastnosti postav nebo jsme si ji zkusili přečíst a namísto obrázků doplnit slovo ve správném…

Číst dál →

Týden od 17. 2. – 21. 2. 2020 – „O perníkové chaloupce“

  V tomto týdnu  jsme začali plnit cíle  a úkoly z dlouhodobého bloku „Z pohádky do pohádky“. Na začátku týdne se děti seznámily s pojmy: spisovatel, ilustrátor, básník,  knihkupectví atd., také jsme si vyprávěli, jak se správně zachází s knihami a proč. Pak už nás čekala pohádka O perníkové chaloupce. Tu jsme si nejprve přečetli, pak…

Číst dál →