Týden od 16. 1. – 20. 1. 2023 – „Bude zima, bude mráz“

IMG_20230119_121936

V tomto týdnu jsme se zaměřili na zimní počasí. Zopakovali jsme si charakteristické znaky zimního období, poté děti ve skupinách přiřazovaly obrázky k danému období. Dechová cvičení a hybnost jazyka jsme si procvičili při logopedické pohádce „Zima ta nás láká, postavíme sněhuláka“. Mačkáním papíru nám vznikly sněhové koule, s nimiž jsme pracovali celý týden, a to při protažení…

Číst dál →

Týden od 9. 1. – 13. 1. 2023 – „Ptáčci v zimě“

Obrázek1

Tématem tohoto týdne byli ptáčci. Při práci s demonstračními obrázky a encyklopediemi jsme se seznámili s druhy ptáků, učili se některé z nich pojmenovat, porovnávali jsme jejich barvu, velikost. Vysvětlili jsme si rozdíl mezi mezi krmítkem pro ptáky a budkou a nezapomněli jsme si zdůraznit, co do krmítka patří, a které potraviny naopak ptáčkům škodí….

Číst dál →

Týden od 3. 1. – 6. 1. 2023 – „Tři králové“

IMG_20230106_120238

V prvním týdnu roku 2023 jsme se vzájemně přivítali, pověděli jsme si zážitky z vánočních prázdnin. Nesměla chybět ani diskuze na téma „Co jsi dostal/a od Ježíška?“. Nejkrásnější dárek měly děti za úkol nakreslit na pracovní list, a poté nám jej představit. Hned v úterý přišel Ježíšek také do naší školky. Dětem nadělil mnoho krásných dárečků. Ve středu…

Číst dál →

Týden od 19. 12. – 23. 12. 2022 – „Těšíme se na Ježíška“

IMG-20221220-WA0001

Tento týden probíhal v duchu Vánoc. Zapálili jsme si čtvrtou adventní svíčku, povídali jsme si o vánočních tradicích, přečetli jsme si malovaný příběh o Ježíškovi a o tom, jak to celé vlastně vzniklo. K rozvoji hrubé motoriky nám přispěla překážková dráha tzv. „Cesta k Ježíškovi“. Zpívali jsme koledy, naučili se novou básničku „Vánoční stromeček“. V úterý jsme…

Číst dál →