Týden od 10.2. do 14.2. „Z pohádky do pohádky“

ff

Týden od 10.2. do 14.2. „Z pohádky do pohádky“ Také tento týden jsme zasvětili pohádkám. Tentokráte jsme si hráli s pohádkou O veliké řepě.  Pohádku jsme si přečetli, vymalovali jsme si jednotlivé pohádkové postavy, vystřihli a nalepili je za řepu ve správném pořadí. Povídali jsme si o také rodině a rodinných vztazích. Protáhli jsme se při…

Číst dál →

Týden od 27.1. do 30.1. „Z pohádky do pohádky“

pernikova

V tomto týdnu jsme si s dětmi začali povídat o pohádkách. Svou pozornost jsme zaměřili na příběh O perníkové chaloupce. Pohádku jsme si přečetli, její děj poskládali z obrázků, poslechli si její zveršovanou podobu, přehráli si ji za pomoci loutek a nakonec jsme si ji pustili na interaktivní tabuli, a to její loutkové provedení od Jiřího Trnky. Společnými…

Číst dál →

Týden od 20.1. do 24.1.2020 ,,Zimní sporty“

depositphotos_107726408-stock-illustration-winter-sports-skier-skater-and

Tento týden jsme se věnovali tématu ,,Zimní sporty“. Ty jsme si vyjmenovali při prohlížení obrázků, které jsme si promítli na interaktivní tabuli spolu s videy, aby děti věděly, jak probíhají např. závody v lyžování, krasobruslení nebo hokejový zápas. Demonstrační obrázky jsme využili při ,,Kimově hře“, kdy si děti procvičily zrakovou paměť. Na sportovce jsme si také každý den…

Číst dál →

Týden od 13.1. do 17.1. „Zvířátka v zimě“

squirrel4_1600x900ms

Ve druhém týdnu tohoto roku jsme si od pondělka povídali o tom, jak tráví zvířátka ve volné přírodě zimní období. Při vycházkách do okolí MŠ jsme kontrolovali, jestli je dost jídla v nedalekém krmelci a sypali jsme ptáčkům zrní do krmítek. V hudebních činnostech jsme se naučili novou písničku „Zvířátka v zimě“. Její text jsme si nejprve…

Číst dál →

Týden od 6.1. do 10.1.2020 ,,Paní zima čaruje“

20200117_101223

Po vánočních prázdninách jsme se opět sešli ve školce v hojném počtu. Povídali jsme si, jak jsme prázdniny strávili a jaké dárky od Ježíška jsme našli pod stromečkem. Oslavili jsme hned čtvery narozeniny kamarádů a paní učitelky předaly výhru z vánoční výtvarné soutěže naší Terezce. Pověděli jsme si o charakteristických znacích zimy (kdy začíná a…

Číst dál →

Týden od 16.12. do 20.12. „Vánoce, Vánoce přicházejí“

Vanocni-stromecek-s-bonbony-Haribo-a-Skitles

Na začátku posledního předvánočního týdne jsme si zapálili 3. a v pátek pak i 4. svíčku na našem adventním věnci. Společně s dětmi jsme si vyprávěli o Betlému a vánočních tradicích. Pouštěli jsme skořápky oříšků po vodě, rozkrojili jsme si jablíčka a házeli střevícem. Za poslechu koled jsme pekli perníčky. Každý den jsme také poctivě plnili úkoly…

Číst dál →

Týden od 9.12. do 13.12.2019 ,,Vánoce, Vánoce přicházejí“

20191209_093710

Druhý adventní týden se opět nesl v duchu blížících se Vánoc. Pověděli jsme si o vánočních tradicích, rozsvítili si společně vánoční stromek, zapálili druhou svíčku na adventním věnci a také v lucerničkách. I tento týden jsme každý den plnili úkoly z adventního kalendáře. Při výtvarných činnostech si děti vyrobily vánoční přáníčka a ,,komety“ z papíru….

Číst dál →

Týden od 2.12. do 6.12. „Mik-Miku-Mikuláš“

dreamstime_10143657

V prvním prosincovém týdnu jsme si hned v pondělí zapálili 1. adventní svíčku na věnci, povídali jsme si o adventu a blížících se Vánocích. Na tabuli jsme si připevnili adventní kalendář, v jeho kapsičkách na nás každý den až do Vánoc bude čekat nějaký zábavný úkol. Děti si vyrobily malé Mikuláše, vousy jim nalepily z popcornu a zbytek popcornu…

Číst dál →

Týden od 25.11. do 29.11.2019 ,,Bude zima, bude mráz“

Tento týden jsme pokračovali v tématu ,,Bude zima, bude mráz“. Zopakovali jsme si charakteristické znaky blížící se zimy a vánočních svátků. V úterý nás navštívil zubní preventista pan Forejt s 2. lekcí programu Zdravý úsměv. Tentokrát dětem pověděl o anatomii zubů a chrupu. Ve středu jsme se těšili na sférické kino, které však kvůli poruše projektoru nemohlo proběhnout,…

Číst dál →

Týden od 18.11. do 22.11. „Bude zima, bude mráz“

9d025fc46e32cdc2a5533c69e6ef8851--advent-christmas-time

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o blížící se zimě a svátcích, které nás v nejbližší době čekají. Z trojice Mikuláš-čert-anděl jsme se tento týden zaměřili na čerta. Děti si zopakovaly, jak čert vypadá, jaké jsou jeho charakteristické vlastnosti a kdo chtěl, mohl si kostým čerta také vyzkoušet. Začali jsme nacvičovat básničku pro čerta. Společně s dětmi jsme…

Číst dál →