Týden od 3.6. – 7.6. 2024 ,,Vesmírné putování“

IMG_3708

V naší školce jsme tento týden zažili nezapomenutelné dobrodružství s názvem „Vesmírné putování“. Děti se s nadšením seznámily s mnoha novými pojmy, které se týkají vesmíru. Naše putování začalo diskusí o tom, co si děti představí pod slovem „VESMÍR“. Bylo fascinující slyšet, jak si děti představují nekonečný prostor plný hvězd, planet a tajemných jevů. Následně…

Číst dál →

Týden od 27. 5. – 31. 5. 2024 ,,Já jsem muzikant a přicházím k vám z české země“

muzikanti

Tento týden jsme si s dětmi povídali o místě, kde jsme se narodili a kde žijeme, o naší České republice. Děti se seznámily s naší vlajkou, a to prostřednictvím obrázků, skládaček a puzzlí. Vlajku si také namalovaly vodovými barvami, či poskládaly z PET vršků. Povídali jsme si o našem hlavním městě, poslechli si českou státní hymnu, namalovali…

Číst dál →

Týden od 20. 5. – 24. 5. 2024 ,,Děti z celého světa“

IMG_3432

Naše cesta kolem světa začala fascinujícím úvodem do geografie naší planety Země. Děti se dozvěděly, že naše Země má sedm kontinentů, z nichž každý je domovem mnoha zemí a rozmanitých kultur. Při této příležitosti jsme prozkoumali různé lidské populace, které obývají různé části světa, a skládali puzzle ,,Děti z celého světa“. Děti porovnávaly obrázky Matrjošky…

Číst dál →

Týden od 13. 5. – 17.5. 2024 ,,Dopravní prostředky“

pozor_berušky

První dva dny tohoto týdne byly ve znamení příprav a nacvičování vystoupení na zahradním pikniku ku příležitosti oslav Dne matek. Pilně jsme s dětmi trénovali na vystoupení pro maminky, pro které jsme kromě výstavy našich prací a jejich portrétů připravili malé dárky k jejich svátku. V úterý proběhlo také fotografování tříd na hřišti ZŠ. Zbytek týdne jsme si…

Číst dál →