Týden od 24.2. do 28.2. „Masopustní veselí“

87851780_2295069140786220_2866006727155777536_n

V posledním únorovém týdnu jsme si povídali o Masopustu, Končinách, nebo jak se říká na slovácku, Fašanku. V pondělí nás opět navštívil pan Forejt, který si s dětmi v rámci preventivního programu Zdravý úsměv povídal o vzniku zubního kazu. V úterý byl den v maskách. Děti plnily úkoly z kouzelného klobouku – naučily se básničku spojenou s pohybem „Kašpárek si poskakuje“, zahrály si…

Číst dál →

Týden od 17.2. do 21.2. „Z pohádky do pohádky“

index

Posledním pohádkovým týdnem nás provázel příběh O koblížkovi. Pohádku jsme si přečetli, zazpívali si koblížkovu písničku, řekli jsme si, jak se dělá těsto na koblížky i jak se koblížky smaží. Společně jsme je také ochutnali při středečním obědě. V úterý jsme absolvovali se třídou Srdíček společnou vycházku do Lhotky. V dopoledních činnostech se děti seznámily s novými hudebními…

Číst dál →

Týden od 10.2. do 14.2. „Z pohádky do pohádky“

ff

Týden od 10.2. do 14.2. „Z pohádky do pohádky“ Také tento týden jsme zasvětili pohádkám. Tentokráte jsme si hráli s pohádkou O veliké řepě.  Pohádku jsme si přečetli, vymalovali jsme si jednotlivé pohádkové postavy, vystřihli a nalepili je za řepu ve správném pořadí. Povídali jsme si o také rodině a rodinných vztazích. Protáhli jsme se při…

Číst dál →

Týden od 3.2. do 7.2.2020 ,,Z pohádky do pohádky“

23-tri-prasatka0-layout

Pro tento týden jsme si zvolili pohádku ,,O třech prasátkách“. Společně jsme si ji přečetli a následně si děti vyzkoušely řazení obrázků dle posloupnosti děje. Celou pohádku poté podle obrázků samy převyprávěly. Zaměřili jsme se také na charakteristiku postav. Poslechli jsme si nahrávku písničky ,,Tři čuníci“ (J. Nohavica), zatancovali si na ni a v dalších…

Číst dál →

Týden od 27.1. do 30.1. „Z pohádky do pohádky“

pernikova

V tomto týdnu jsme si s dětmi začali povídat o pohádkách. Svou pozornost jsme zaměřili na příběh O perníkové chaloupce. Pohádku jsme si přečetli, její děj poskládali z obrázků, poslechli si její zveršovanou podobu, přehráli si ji za pomoci loutek a nakonec jsme si ji pustili na interaktivní tabuli, a to její loutkové provedení od Jiřího Trnky. Společnými…

Číst dál →

Týden od 20.1. do 24.1.2020 ,,Zimní sporty“

depositphotos_107726408-stock-illustration-winter-sports-skier-skater-and

Tento týden jsme se věnovali tématu ,,Zimní sporty“. Ty jsme si vyjmenovali při prohlížení obrázků, které jsme si promítli na interaktivní tabuli spolu s videy, aby děti věděly, jak probíhají např. závody v lyžování, krasobruslení nebo hokejový zápas. Demonstrační obrázky jsme využili při ,,Kimově hře“, kdy si děti procvičily zrakovou paměť. Na sportovce jsme si také každý den…

Číst dál →

Týden od 13.1. do 17.1. „Zvířátka v zimě“

squirrel4_1600x900ms

Ve druhém týdnu tohoto roku jsme si od pondělka povídali o tom, jak tráví zvířátka ve volné přírodě zimní období. Při vycházkách do okolí MŠ jsme kontrolovali, jestli je dost jídla v nedalekém krmelci a sypali jsme ptáčkům zrní do krmítek. V hudebních činnostech jsme se naučili novou písničku „Zvířátka v zimě“. Její text jsme si nejprve…

Číst dál →

Týden od 6.1. do 10.1.2020 ,,Paní zima čaruje“

20200117_101223

Po vánočních prázdninách jsme se opět sešli ve školce v hojném počtu. Povídali jsme si, jak jsme prázdniny strávili a jaké dárky od Ježíška jsme našli pod stromečkem. Oslavili jsme hned čtvery narozeniny kamarádů a paní učitelky předaly výhru z vánoční výtvarné soutěže naší Terezce. Pověděli jsme si o charakteristických znacích zimy (kdy začíná a…

Číst dál →

Týden od 16.12. do 20.12. „Vánoce, Vánoce přicházejí“

Vanocni-stromecek-s-bonbony-Haribo-a-Skitles

Na začátku posledního předvánočního týdne jsme si zapálili 3. a v pátek pak i 4. svíčku na našem adventním věnci. Společně s dětmi jsme si vyprávěli o Betlému a vánočních tradicích. Pouštěli jsme skořápky oříšků po vodě, rozkrojili jsme si jablíčka a házeli střevícem. Za poslechu koled jsme pekli perníčky. Každý den jsme také poctivě plnili úkoly…

Číst dál →

Týden od 9.12. do 13.12.2019 ,,Vánoce, Vánoce přicházejí“

20191209_093710

Druhý adventní týden se opět nesl v duchu blížících se Vánoc. Pověděli jsme si o vánočních tradicích, rozsvítili si společně vánoční stromek, zapálili druhou svíčku na adventním věnci a také v lucerničkách. I tento týden jsme každý den plnili úkoly z adventního kalendáře. Při výtvarných činnostech si děti vyrobily vánoční přáníčka a ,,komety“ z papíru….

Číst dál →