Týden od 21.11. do 25.11.2022 – ,,Bude zima, bude mráz“

ptáček-900x490-450x245

V tomto týdnu jsme si povídali o aktuálních změnách v přírodě a počasí – blížící se zimě. Lépe jsme si je přiblížili při práci s pohádkou ,,Jak krtek uspával kamarády“ (kniha ,,Rok s krtkem“). Zaměřili jsme se na oblékání, jeho správnou posloupnost a přizpůsobování aktuálnímu počasí. Své znalosti děti demonstrovaly při oblékání papírové postavy ,,Františky“,…

Číst dál →

Týden od 7.11. do 11.11.2022 – ,,Naše tělo“

lidske-telo-uvodni-fotka (2)

V tomto týdnu jsme se věnovali tématu ,,Naše tělo“. S pomocí demonstračních obrázků děti pojmenovávaly jednotlivé části lidského těla a společnými silami poskládaly postavu ,,Františka“. Následně jsme si povídali také o vnitřních orgánech a Iidských smyslech. Dva z nich – sluch a hmat – jsme si otestovali při hraní sluchového a hmatového pexesa. Ve skupinách…

Číst dál →

Týden od 31.10. do 4.11.2022 – ,,Strašidelný les“

tit

V tomto týdnu jsme se s dětmi vydali do strašidelného lesa. V pondělí jsme společnými silami vydlabali dýni a vyrobili z ní strašidelnou lampičku, kterou jsme ozdobili náš záhon za školní zahradě. Kromě velké dýně jej zkrášlují také malé skleněné dýňové lampičky, které vyrobily děti již v  minulém týdnu. Na naše malé „dýňové pole“ dohlíží náš…

Číst dál →

Týden od 24.10. do 28.10.2022 – ,,Barvy podzimu“

6B7542C5-9424-4BD7-8CD3-65F239444A19

V pondělí a v úterý před podzimními prázdninami jsme pokračovali v tématu ,,Barvy podzimu“. Pověděli jsme si o blížícím se svátku Halloweenu a souvisejících tradicích. Společně jsme vyrobili třídního strašáka a také lucerničky ze zavařovacích sklenic, které děti polepily krepovým papírem a dozdobily očima, nosem a pusou z černého papíru. Tyto lucerničky budou součástí naší…

Číst dál →

Týden od 17.10. do 21.10.2022 – ,,Barvy podzimu“

titulni

Podzim je v plném proudu a barví přírodu do krásných odstínů žluté, oranžové, červené a hnědé. Barvám podzimu jsme se věnovali celý tento týden. Protože nám počasí opravdu přálo, snažili jsme se trávit co nejvíce času venku. V pondělí jsme vyrazili na vycházku do Lhotky, kde jsme sbírali kaštany a jiné přírodniny. V dalších dnech jsme si…

Číst dál →

Týden od 10.10. do 14.10.2022 – ,,Podzimní zahrádka“

awa_raw_food_kosik

Tento týden jsme se naposled věnovali tématu ,,Podzimní zahrádka“. Po ovoci jsme se tentokrát zaměřili na zeleninu. Děti poznávaly jednotlivé druhy na demonstračním obrázcích, povídali jsme si o jejich charakteristických vlastnostech, kde rostou a jak je můžeme využít. Pracovali jsme s pohádkou ,,Jak se krtek stal zahradníkem“, díky které se děti dozvěděly, jak rozeznat ovoce a zeleninu…

Číst dál →

Týden od 3.10. do 7.10.2022 – ,,Podzimní zahrádka“

titul

V tomto týdnu jsme ještě zůstali na podzimní zahrádce. Povídali jsme si s dětmi, kde které ovoce roste (na stromě, keři atd.), kdy dozrává, jak ho sklízíme a co dobrého z něj můžeme upéct či uvařit. Společnými silami jsme umyli, nakrájeli a naskládali jablíčka do sušičky. Na druhý den nám křížaly k svačině moc chutnaly. S jablíčky jsme si hráli…

Číst dál →

Týden od 26.9. do 30.9.2022 – ,,Podzimní zahrádka“

ovoce-4-600

Tento týden jsme se s dětmi věnovali tématu ovoce. Vyjmenovali jsme si jeho známé druhy, děti je poznávaly na demonstračních obrázcích a přiřazovaly, kde rostou. S obrázky jsme si zahráli hru na procvičení paměti, kdy si děti po dobu jedné minuty prohlížely obrázky ovoce, následně byl jeden obrázek odebrán a úkolem dětí bylo vzpomenout si, jaké ovoce…

Číst dál →

Týden od 19.9. do 23.9.2022 – ,,Není dráček jako drak“

308703806_409699527903309_8999849474280466618_n

  V předposledním zářijovém týdnu jsme si s dětmi povídali o dracích a dráčcích. Společnými silami jsme vyrobili dráčka Duháčka, a to tupováním zmačkaným novinovým papírem temperovými barvami. Náš drak teď zdobí schodiště školky. Protože se všichni moc těšíme na pondělní drakiádu, vyrobil si také každý svého malého dráčka z barevného papíru, kterého následně dolepil na připravené pozadí…

Číst dál →