Týden od 28.6. do 30.6.2021 – ,,Co už umím“

foto1

Poslední tři dny před začátkem prázdnin jsme náš společně strávený čas naplnili opakováním toho, co už umíme, hraním her, zpěvem oblíbených písniček, vycházkami do okolí mateřské školy či dováděním na školní zahradě. Fotografie z těchto dnů najdete zde. Rádi bychom poděkovali všem rodičům za  celoroční spolupráci. Přejeme vám i vašim dětem krásné a prosluněné prázdniny plné skvělých zážitků…

Číst dál →

Týden od 21.6. do 25.6.2021 – ,,Týden zážitků a výletů“

IMG_5108

Předposlední týden před letními prázdninami byl nabitý různými zážitky a výlety. Hned v pondělí čekal na zahradě MŠ na děti program ,,Hrátky s rytmem“, během kterého si zazpívaly známé lidové písničky, zahrály si na různé perkusní nástroje a vyzkoušely si bubnování na jembe. V úterý jsme se vydali na celodenní výlet do Lanáčku v Otrokovicích. Děti měly možnost prozkoumat obrovský…

Číst dál →

Týden od 14.6. do 18.6.2021 – ,,Jaro, léto podzim zima, ve školce je pořád prima“

201990130_527267668628990_1854406182590970847_n

V tomto týdnu jsme se s dětmi shodli na tom, že ať už máme jakékoli roční období, ve školce je nám vždy prima. Pro jistotu jsme si ale všechna období zopakovali, za pomoci demonstračních obrázků jsme si také popsali, co ke kterému období neodmyslitelně patří, jaké svátky v nich slavíme, jaké oblečení v které části roku nosíme atd. Získané…

Číst dál →

Týden od 31.5. do 4.6. 2021 – ,,Indiánská stezka“

tit

V tomto týdnu jsme se dozvěděli spoustu informací o lidech a národnostech z celého světa, kde žijí, čím se od nás liší a co máme naopak společné. Děti se seznámily s mapou světa a za pomoci „beebota“ cestovaly mezi světadíly. V úterý jsme společně s kamarády ze Srdíček a Sluníček oslavili Den dětí. Na hřišti u Bivoje na nás čekalo…

Číst dál →

Týden od 24.5. do 28.5.2021 – ,,Čím budu, až vyrostu?“

getfile1

V tomto týdnu jsme navázali na předchozí téma, avšak zaměřili jsme se na složky integrovaného záchranného systému. Povídali jsme si o tom, co vše zahrnuje práce hasičů, policistů a záchranářů a podle jakých znaků je můžeme poznat. Děti se prostřednictvím čtených příběhů z knihy ,,Děti pomáhají“ dozvěděly, jak se zachovat v různých krizových situacích a seznámily…

Číst dál →

Týden od 17.5. do 21.5. – ,,Čím budu, až vyrostu?“

Tento týden jsme se věnovali charakteristice nejrůznějších povolání. Povídali jsme si s dětmi, čím jsou jejich rodiče a čím chtějí ony samy být, až vyrostou. Každý den jsme si hráli na nějaké povolání. Přišívali jsme knoflík jako švadlena, hnětli těsto jako pekař, opravovali auta jako automechanik, roznášeli jídlo na tácku jako číšník, míchali dobroty v hrnci jako kuchař. …

Číst dál →

Týden od 10.5. do 14.5. – ,,Dopravní prostředky“

185793641_2875372946038365_6217293030034053925_n

Tento týden jsme se konečně opět sešli u nás v Beruškách. V pondělí jsme se přivítali, zopakovali si jména a značky všech kamarádů a také pravidla chování v naší třídě. V dalších dnech jsme se věnovali tématu ,,Dopravní prostředky“. Povídali jsme si, jaké dopravní prostředky děti znají a mají doma. Poté jsme si je ukázali na demonstračních obrázcích,…

Číst dál →

Týden od 22.2. do 26.2. – ,,O Mášence a třech medvědech“

m-puzzle-masenka-a-tri-medvedi-30-dilku-52218

V tomto týdnu jsme začali pracovat s tématem ,,Hrajeme si s pohádkami“ – konkrétně s pohádkou ,,O Mášence a třech medvědech“. Děti si ji nejdříve poslechly a prohlédly si obrázky, které poté řadily podle dějové posloupnosti. Odpovídaly na otázky k ději, doplňovaly do textu chybějící slova a samy zkusily pohádku převyprávět. Procvičily si pojmy nejmenší/větší/největší při práci s demonstračními obrázky. Zacvičili jsme…

Číst dál →

Týden od 15.2. do 19.2. – ,,Masopustní veselí“

20210218_082515-1-768x576

Druhý týden masopustního veselí byl ve znamení klaunů, šašků, kašpárků a karnevalových masek. Zopakovali jsme si písničku „Masopust“, procvičili si oromotoriku s klauníkem Frantíkem, zkusili si chůzi po kladině s jištěním, zacvičili si kašpárkovu rozcvičku. Děti si vyzkoušely malování rukama i nohama. Společnými silami vytvořily barevné stopy klauna. Dále vyrobily obrázek „Já klaun“, kdy svoji fotografii…

Číst dál →