Logická olympiáda 2023

logo-LO

Vážení rodiče, milí žáci,

v letošním roce se koná již 16. ročník soutěže „Logická olympiáda “ pořádané Mensou ČR.
Soutěž je unikátní tím, že v ní o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku vašich dětí, namísto získaných znalostí a vědomostí.

Soutěž je vyhlášena pro následující kategorie:
Kategorie MŠ: mateřské školy
Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy
Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy
Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída).
Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií).
Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia.

Účast v soutěži je dobrovolná, žáci se registrují s rodiči na: Vstup do soutěže | Logická olympiáda (logickaolympiada.cz) .  Pouze pod svým e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může žák vyplnit online test základního kola.
Registrace soutěžících žáků probíhá od 1. září do 30. září 2023. Registrace soutěžících z minulých let nejsou platné! Rádi bychom požádali rodiče dětí mladších 15let o spolupráci a pomoc s registrací, protože je nezbytné, aby rodič či případně jiný zákonný zástupce souhlasil se zpracováním osobních údajů dětí pro účely soutěže.

Pro kategorii MŠ, A1 a A2 probíhá soutěž jednokolově (základní kolo online) a výstupem bude informace o umístění/pořadí.

Základní kolo bude opět online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu.

Základní kolo probíhá:
kategorie A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2023
 kategorie B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8.  14. října 2023
 kategorie C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21. října 2023
 kategorie MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22.  28. října 2023

Více informací o soutěži naleznete na www.logickaolympiada.cz . V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na e-mail info@logickaolympiada.cz a telefon 277 000 289.
Tým Logické olympiády z Mensy ČR se těší na spolupráci s vámi.

Naše škola je do soutěže zaregistrována a ve škole tedy budeme mít přehled o všech žácích, kteří se do soutěže zapojí. Každý takový žák bude přinejmenším odměněn plusovými body za účast v soutěži.

Přejeme žákům školy v soutěži mnoho úspěchů a rodičům děkujeme za spolupráci.

Mgr. Marta Miklová