Čtení v mateřské škole

Protože knížek a pohádek není nikdy dost, natož o Vánocích, rozhodli se páťáci ve čtvrtek 14. 12. 2022 dětem z mateřské školy knížku s pohádkovým příběhem přečíst. Vybrali pěknou vánoční knížku Sněhová víla od spisovatelky Daniely Krolupperové a ilustrátorky Lucie Seifertové. Když páťáci začali předčítat o víle Apolence, nastalo ticho a malí i velcí se nechali unášet kouzlem zimní pohádky. Najednou byla Apolenka mezi námi a už jsme s ní prožívali její kouzelný sněhový příběh.

Akce byla zajímavým zpestřením pro děti v mateřské škole, ale i cennou zkušeností pro žáky, neboť si zkusili prezentaci textu pro publikum našich nejmenších.

Všichni předškoláci i páťáci se samozřejmě těší na Ježíška, který jim jistě nějakou krásnou, voňavou knížku přinese.