Aktuálně ze třídy

0002714_papirovy-lampion-dyne-oranzovy_510

Milí páťáci a milí rodiče,

zdravím vás po podzimních prázdninách. Doufám, že jste si odpočinuli od školních povinností a načerpali síly a energii do další práce. Blíží se čas čtvrtletí a s tím i čtvrtletní práce, na které se budeme připravovat.

V pondělí 31. 10. budeme mít ve třídě projektový den Halloween. Budeme se učit podle rozvrhu, ale naše učení bude nevšední. Můžete přijít v maskách, kostýmech nebo si donést symboly spojené s Halloweenem. Společně si užijeme zábavu při dlabání dýní, která je symbolem podzimu. Do školy si přines pouzdro, žákovskou knížku, úkolníček, dlabací nůž nebo lžíci a oranžové tričko, pokud chceš s dýněmi ladit.
Nezapomeň na týdenní plán a úkol do slohu.

V úterý pojedeme na dopravní hřiště do Otrokovic. Sraz ve škole 7:40 hodin. S sebou cyklistickou helmu, pouzdro, svačinu, pití a sportovní oblečení. Návrat do školy do 12:30 hodin. Odpolední výuka ČJ a M.

Ve středu nás čeká program s lektorem Unie Kompas panem Martinem Suchomelem zaměřený na prevenci rizikového chování. Cílem bude zjistit, jak se umíme vzájemně domluvit a spolupracovat.

Ve čtvrtek si napíšeme diktát na vyjmenovaná slova a test na písemné početní operace. Do pracovních činností budeš potřebovat ruličku od toaletního papíru.

Do pátku 4. 11. odevzdáváš čtenářskou kartu. Připrav se na opakovací přírodovědný test Horniny a nerosty.

Zvu všechny děti, i jejich rodiče a prarodiče na Halloweenský lampionový průvod, který vyjde v úterý 1. listopadu v 17.00 hodin od MŠ.  Lampiony s sebou, kostýmy jsou vítané!

Přeji všem hezký týden. Zítra se na vás těším!

Marta Miklová