Aktuálně ze třídy

Milí páťáci a milí rodiče,

včera se pálily čarodějnice, dnes si dáme pusu pod rozkvetlou třešní a oslavíme i Svátek práce. Díky Máchově básni Máj je první květen vnímám i jako svátek zamilovaných. V lidové tradici je počátek května spojen se stavěním májek. Můžete se také vydat do přírody hledat srdíčka. Nejdete mech, kámen, pařez, mrak, lístek… ve tvaru srdce?

Rodičům děkuji za účast na čtvrtečních třídních schůzkách. Bylo to velmi milé a příjemné setkání ve škole. Těší mě váš zájem a zapojení do úkolů, a tak trochu si matematiku a český jazyk vyzkoušet na vlastní kůži.

První květnový týden budeme průběžně psát diktáty, doplňovačky, desetiminutovky – buď připraven/a i s rýsovacími potřebami.

V květnu se budeme přesouvat co nejčastěji ven – připrav se na to. Přines si do školy věci na převlečení a chuť pracovat v zelených interaktivních učebnách.

Pondělí 8. května Státní svátek – Den vítězství

Užijte si krásný 1. máj!