Aktuálně ze třídy

main

Milí páťáci a milí rodiče,

v příloze naleznete náš třetí týdenní plán, tak s úsměvem do dalšího společného týdne.

Příští týden se budeme připravovat na školní rozhlasovou relaci. Vyberete si garanty relace, kteří si zahrají na moderátory. Více v záložce vlastivěda a český jazyk.

Ve středu nás čeká program Unie Kompas v rámci minimálního preventivního programu zaměřený na zdravé klima, soudržnost kolektivu a přátelské vztahy ve třídě.

Ve čtvrtek je (Evropský) Mezinárodní den bez aut, tak ráno pěkně pěšky, na kole či koloběžce. Zaměříme se na dopravní vytíženost v obci a čeká nás statistické měření. Vyzkoušej si online cvičení Čteme z grafu. Hledej v záložce matematika.

V pátek pojedeme do knihovny na výukový program s literární tematikou Seznamte se s Karlem Čapkem.

PODZIMNÍ ROVNODENNOST (den bude stejně dlouhý jako noc)
V roce 2022 nastane astronomický podzim 23. září ve 3 hodiny a 4 minuty, tedy v brzkých ranních hodinách. V tomto okamžiku Slunce vstoupí do znamení Vah. Tento den bude sluníčko vycházet přesně na východě a zapadat přesně na západě.

Pro zvídavé žáky – 21. září roku 1894 založili ve Zlíně sourozenci Anna, Antonín a Tomáš rodinnou obuvnickou firmu, která v meziválečném období šířila slávu českých ševců po celém světě.

Přeji hezký týden.

Marta Miklová