Aktuálně ze třídy

images (1)

Milí páťáci a milí rodiče,

dnes tu máme další postní neděli – Smrtnou. „Smrt nesem ze vsi, nové líto do vsi…“ Smrtná neděle má sice temný název, ale je plná veselí a radosti. Ze vsi se za zpěvu vynáší Mařena, Mořena, smrtholka, Morena či Čaramura. V okamžiku, kdy loutka sletí do potoka, skutečně začíná jaro.

V pondělí 27. 3. ve škole nebudu přítomna. Hodiny budou odsuplovány, práci připravím. Adam bude naši školu reprezentovat v okresním kole recitační soutěže v DDM Matýsek Napajedla. Přejeme mu hodně úspěchů. Rozvrh: AJ, AJ, M, ČJ, PŘ

V úterý si připomeneme Jana Amose Komenského a Den učitelů rozhlasovou relací. Přines si zapsané informace z páteční návštěvy knihovny, nezapomeň na týdenní plán. Oslavíme Janiny narozeniny.

Rozvrh ve středu: M, M-geometrie, ČJ, ČJ-literatura, TV

Ve čtvrtek si přines dvě až tři vyfouknutá vajíčka a misku se zeminou na velikonoční osení.

V pátek si přines do školy plánovací diář. Spíme ve škole – Noc s Andersenem.

Sobota 1. 4. od 14:00 hodin v Tečovicích za hasičskou zbrojnicí Velikonoční jarmark s posezením.

Poděkování
Při jarní sběrové akci naše třída nasbírala 338 kg papíru. Děkuji všem, kteří se do sběru zapojili, pomáhají přírodě a chovají se zodpovědně.

Hezký týden!

Marta Miklová