Týden od 16. – 20. 12. „Vánoce, Vánoce přicházejí „

vanoce

I poslední týden před Vánocemi jsme si s dětmi užívali pravou vánoční atmosféru. Nejen, že jsme si připomněli některé vánoční zvyky a tradice, ale také jsme je všichni společně zrealizovali. Pouštěli jsme lodičky, rozkrájeli si jablíčko, vyzkoušeli lití vosku nebo házení papučí. S doprovodem klavíru a ozvučných vajíček jsme zpívali známé a u dětí oblíbené koledy, vyrobili…

Číst dál →

Týden od 9. – 13. 12. – „Těšíme se na Vánoce“

Vánoční svátky se nezadržitelně blíží a děti už se nemůžou dočkat Štědrého dne. Aby nám čas rychleji utíkal,  věnovali jsme celý týden činnostem, které s Vánocemi souvisejí: vyprávěli jsme si o vánočních zvycích a tradicích, jejich původu a významu, zpívali jsme  koledy, společně si vyrobili papírového vánočního kapra, kterému každé z dětí na šupinu nakreslilo…

Číst dál →

Týden od 2. – 6. 12. „Mikulášská nadílka“

mikuláš

První prosincový týden jsme se připravovali na svátek svatého Mikuláše. S dětmi jsme si přiblížili tuto starou tradici a povídali si o jeho příchodu i pomocnících. Připomněli jsme si začátek adventu a zapálili si první svíčku na adventním svícnu. Při dechových cvičeních jsme využili Panovu flétnu vyrobenou z brček a artikulační cvičení zacílili na pohyblivost jazyka. Čertovské…

Číst dál →

Týden od 25. 11. – 29. 11. – „Čertoviny“

Blíží se svátek Svatého Mikuláše a proto jsme se v tomto týdnu snažili dětem tuto starou tradici přiblížit. Vyprávěli jsme si o jejím vzniku a významu, naučili se pro Mikuláše písničku „Mik, Miku“ , pro čerty pak básničku „Hudry, hudry“, kterou jsme doplnili pohybem. Děti si společně vyrobily „peklo“ ( čerty namalovaly temperovými barvami, vystřihly…

Číst dál →

Týden od 18. – 22. 11. „Chceme být zdraví“

zdraví

Uplynulý listopadový týden jsme si s dětmi povídali o zdravé výživě a zásadách zdravého životního stylu. Vysvětlili jsme si, co jsou to vitamíny i bacily, a jakým způsobem se do těla dostávají. Děti si poté společně vytvořily dva výkresy, na kterých jde vidět, které potraviny jsou pro naše tělo prospěšné a naopak, které mu škodí. V hudebních…

Číst dál →

Vánoční koledování

V tomto týdnu děti 2. a 3. třídy začaly nacvičovat pásmo koled na vystoupení na Tečovském vánočním jarmarku. Doprovázet je tam bude Hudecká muzika Maliny s primáškou Kateřinou Galatíkovou, na basu hraje Kristýna Galatíková a houslový kontr Jana Hrubá. Ty v úterý dopoledne přijely do MŠ, aby si spolu s dětmi koledy zahrály a zazpívaly….

Číst dál →

Týden od 11. 11.- 15. 11. „Lidské tělo“

Tento týden jsme si vyprávěli o lidském těle. Zopakovali jsme si názvy jednotlivých částí těla a seznámili se se jmény některých kostí a orgánů. Ty jsme pak poznávali  na obrázcích, vyprávěli si, jakou funkci v lidském těle vykonávají a nakonec jsme se  snažili zaplnit papírovou postavu jejich umístěním na správné místo. Při pohybových aktivitách jsme se zaměřili na…

Číst dál →

Týden od 4. – 8. 11. „Na svatého Martina“

sv

Jak už samotný název napovídá, první listopadový týden jsme se věnovali svátku svatého Martina. S dětmi jsme si četli legendu o svatém Martinovi, vysvětlili si důvod konání svatomartinských hodů, a povídali si o pranostikách. Nejen, že už víme, co to pranostika je, ale také umíme vyjmenovat pár příkladů. Při této příležitosti jsme zvládli procvičit také artikulační…

Číst dál →