Týden od 19. 9. – 23. 9. 2022 – „Už se všichni známe, vzájemně si pomáháme“

Celý tento týden jsme věnovali hrám a činnostem zaměřeným na spolupráci a komunikaci.  V hracích centrech děti pracovaly ve skupinkách, ve kterých se musely domlouvat na postupu, pomáhat si, kooperovat. Také jsme využili didaktických her k opakování znalosti jmen a značek kamarádů a při práci s piktogramy jsme si připomínali pravidla bezpečného chování ve třídě,…

Číst dál →

Týden od 12. 9. – 16. 9. 2022 – „Spolu jsme se potkali, ruce jsme si podali“

IMG_20220914_115658

Tento týden jsme pokračovali v adaptaci dětí na MŠ. Pomocí bavlnky jsme vytvořili „pavučinu přátelství“, při které jsme si zopakovali jména kamarádů. Děti si také zkusily své jméno vytleskat, určit počet slabik a počáteční hlásku. Dále jsme vytvořili „uličku přátelství“, kterou děti jednotlivě procházely a na koho ukázaly, ten musel říct kamarádovi něco hezkého. Ke spolupráci…

Číst dál →

Týden od 5. 9. – 9. 9. 2022 – „Kdo všechno přišel do školky“

děti

Tento týden jsme věnovali adaptaci dětí na MŠ. Zaměřili jsme se na procvičování znalosti jmen a značek kamarádů (cvičili jsme s molitanovými značkami, hráli didaktickou hru „Já mám – kdo má?“, smyslovou hru „Řekni, kdo chybí“), seznámili jsme se s pravidly bezpečného chování ve školce, naučili se „Písničku na probuzení“, kterou jsme doprovodili pohybem a…

Číst dál →

Týden od 1. – 2. 9. 2022 – „V září už ví kluk i holka, že se na něj těší školka“

IMG_20220902_110643

Po prázdninách jsme se s dětmi vzájemně přivítali, pověděli si prožitky a zážitky z prázdnin (a že jich bylo!). Děti se seznámily s prostředím a vybavením třídy, s novými kamarády, s prostředím školní zahrady a okolím MŠ. Naučili jsme se uvítací básničku s pohybem „Dobrý den“, jména dětí jsme si zopakovali pomocí pohybové hry „Na jména“. Zazpívali jsme si u klavíru…

Číst dál →