Distanční výuka pro předškoláky v týdnu od 1.3 – 5. 3. 2021

Vzhledem k povinnému předškolnímu vzdělávání zahajujeme distanční výuku pro předškoláky. Děti budou  na každý týden, kdy bude MŠ uzavřena (s výjimkou jarních prázdnin) dostávat pracovní listy dle TVP,  které si  stáhnete a vytisknete zde. V případě, že nemáte možnost si PL vytisknout, můžete si je vyzvednout v pondělí 1. 3. od 8.30 do 9.00 hod.  v MŠ, nebo  si…

Číst dál →

Týden od 22. 2. – 26. 2. 2021 – „Zimní oblečení“

Tento týden jsme měli téma Oblečení. Zopakovali jsme si, které oblečení se používá pro konkrétní roční období. Procvičili jsme si správný postup při oblékání a děti se naučily správně skládat oblečení. Zahrály si hru Najdi si své oblečení a rychle se obleč. Vyrobili jsme si z tvrdého papíru dětskou skříň, do které si děti vystřihly a…

Číst dál →

Týden od 8. – 12. 2. 2021 – „Veselý masopust“

V tomto týdnu jsme se s dětmi seznámili s tradicí masopustu. Vyprávěli jsme si o původu a významu této tradice a o aktivitách, které s tímto obdobím souvisí. Po celý týden si děti vyráběly karnevalové masky. Vyzkoušely si při tom různé výtvarné techniky (kreslení, malování temperovými barvami, zapouštění vodových barev do mokrého podkladu, skládání a…

Číst dál →

Týden od 1. 2. – 5. 2. 2021 – „Chumelí se, chumelí“

V tomto týdnu jsme se zaměřili na charakteristické znaky zimního období. Seznámili jsme se s pojmy: zataženo, polojasno, jasno, mrazivo, mlhavo a podobně a přiřadili k názvům odpovídající piktogramy. Zhotovili jsme si týdenní kalendář počasí, do kterého jsme v průběhu týdne pravidelně zaznamenávali aktuální stav. Kromě toho jsme se naučili básničku Sněhulák. Při jejím pohybovém…

Číst dál →

Týden od 25. 1. – 29. 1. 2021 – „Zimní sporty“

received_408020530277224

V tomto týdnu jsme měli téma Zimní sporty – Olympiáda. Děti se naučily vyjmenovat několik disciplín ze zimních olympijských her.  Povídali jsme si o olympijských kruzích a barvách. Každý si olympijský kruh vybarvil. Naučili jsme se písničku „Na Lyže“ a básničku „Lyžař“, kterou jsme doprovodili pohybem. Děti celý týden plnily jednotlivé disciplíny, nakonec si  děti vybojovaly medaile a pohár pro celou třídu MŠ….

Číst dál →

Týden od 18. 1. – 22. 1. 2021 – „Postavil jsem sněhuláka“

Hned v pondělí jsme se seznámili s písničkou „Postavil jsem sněhuláka“. Kromě zpěvu jsme si na ní procvičili také orientaci v čase (ráno, dopoledne, v poledne, odpoledne, večer, v noci). Poté jsme skládali obrázky podle časové posloupnosti (co se stalo nejdřív, co potom). O sněhulákovi jsme se naučili i básničku, kterou jsme doprovodili pohybem, dokreslovali…

Číst dál →

Týden od 11. 1. – 15. 1. 2021 – „Zima je prima“

Tento týden se dětem splnilo to, na co už dlouho čekaly: konečně napadl sníh! Spoustu času jsme tedy strávili pobytem venku. Na zahradě MŠ děti stavěly sněhuláky a iglú, koulovaly se a chodily na procházky po okolí  pozorovat zasněženou zimní krajinu a změny v přírodě. Při ranních činnostech v MŠ jsme se naučili písničku „Vzal…

Číst dál →

Týden od 4. 1. – 8. 1. 2021 – „Tři králové“

V prvním týdnu nového roku jsme nezapomněli připomenout si tradici Tří králů. Děti si poslechly příběh o jejich putování do Betléma a také zhlédly pohádku „Chaloupka na vršku – Jak to bylo na Tři krále“. Vyrobily si papírové koruny, na které si napsaly počáteční písmena jmen králů, určovaly, jakou hláskou začíná jejich jméno a poté…

Číst dál →