Týden od 20. 11. – 24. 11. 2023 – „Barvy podzimu“

Tento týden jsme věnovali tématu „Barvy podzimu“.  Opakovali jsme si, jaké jsou pro něj charakteristické znaky, o měnícím se počasí a celkově o přírodě na podzim. Procvičili jsme si barvy a pozornost dětí s oblíbeným padákem při hře „Čáp ztratil čepičku“, protáhli si tělo při cvičení s různými pomůckami a také jsme cvičili i venku v…

Číst dál →

Týden od 13. 11. – 16. 11. 2023 – „Chceme být zdraví“

lidske-telo-uvodni-fotka

V tomto týdnu jsme se věnovali lidskému tělu. V pondělí se děti seznámily s názvy a funkcí nejdůležitějších životních orgánů, pojmenovávaly některé z kostí skeletu. Získané informace pak procvičovaly při hře s Albi tužkou, u skládaček lidského těla, hraním tematicky zaměřeného Domina a Pexesa nebo při námětové hře Na doktora. V úterý jsme se věnovali…

Číst dál →

Týden od 6. 11. – 10. 11. 2023 – „Na svatého Martina zima u nás začíná“

Obrázek1

Pranostiku, že svatý Martin přijíždí na bílém koni, děti znají a v tento den vyhlížejí první sněhové vločky. My jsme se ale tento týden seznámili s legendou o svatém Martinovi. Děti si vyslechly příběh o hodném vojákovi, který se rozdělil o polovinu svého pláště s žebrákem a stal se tak symbolem obětavosti a laskavosti, dozvěděly se, kdo to…

Číst dál →

Týden od 30. 10. – 3. 11. 2023 – „Čas dýní“

6273

Týden jsme zahájili společným vydlabáváním dýní. Z nich jsme pak při dopoledním pobytu na školní zahradě vykouzlili strašidelný třídní záhon, který jsme doplnili duchy, pavouky a netopýry a připravili se tak na nadcházející svátek Halloween. Mimo to jsme se také seznámili s tradičním českým svátkem „Dušičky“, který jsme si přiblížili na pohádce „Jak to bylo na…

Číst dál →

Týden od 23. – 25. 10. 2023 – „Podzimní zahrada“

IMG_0143

Poslední čistě říjnový týden jsme se společně rozhodli zakončit dramatizací známé pohádky „O Veliké řepě“. Celou jsme ji přečetli, společně rozebrali a vysvětlili si její význam. Také jsme si znovu zopakovali ovoce a zeleninu a zazpívali písničku „V zahradě na hrušce“. V úterý jsme pracovali ve skupinkách na stanovištích, která měla prověřit, jak dobře děti…

Číst dál →

Týden od 16. – 20. 10. 2023 – „Čas vůně jablíček“

Obrázek1

V návaznosti na téma z minulého týdne, kdy jsme poznávali různé druhy ovoce, jsme se tentokrát zaměřili na jablíčka. Procvičili jsme jemnou motoriku při vytrhávání jablíček z papíru, skládali jsme z proužků papíru červíka Pepíka, který se nám v jablíčku zabydlel a při tom se o něm naučili básničku. Počítali jsme jablíčka, porovnávali počet i velikost. Seznámili jsme se s písničkou…

Číst dál →

Týden od 9.10. – 13. 10. 2023 – „Sklizeň ovoce a zeleniny“

Tento týden jsme si společně začali povídat o ovoci a zelenině. Hned v pondělí jsme začali s otiskem chodidla, které představovalo mrkev, po zaschnutí jsme přidali stonek s listy z barevného papíru a nakonec je zasadili „do zahrádky“ na nástěnku v šatně. Představili jsme si ovoce a zeleninu, které již dobře známe pomocí demonstračních obrázků,…

Číst dál →

Týden od 2. 10. – 6. 10. 2023 – „Podzimní draci“

20231004_061429

Minulý týden začal astronomický podzim a k němu neodmyslitelně patří i pouštění draků. Začátkem týdne jsme si s dětmi  draky malovali technikou roztírání temperových barev v eurosložkách a následně je dozdobili skládanými mašličkami z barevného papíru. Také jsme se o dracích naučili písničku a básničku, které jsme doprovodili pohybem. Každodenně jsme zařazovali oromotorická a dechová…

Číst dál →

Týden od 25.9. – 29.9.2023 – „Už se všichni známe, vzájemně si pomáháme“

V tomto již podzimním týdnu jsme ještě stále pokračovali ve stejném režimu – upevňujeme nová přátelství, poznáváme se, respektujeme pravidla a tak dále. Jelikož byl svátek a následující den byl ve školce omezen provoz, tak jsme toho nestihli tolik, kolik bychom si představovali, ale nemusíte se bát – příští týden to zase rozjedem! V pondělí…

Číst dál →

Týden od 18. 9. – 22. 9. 2023 – „Už se všichni známe, vzájemně si pomáháme“

značky 2_0001

I v tomto týdnu jsme pokračovali v adaptaci dětí na mateřskou školu. Zaměřili jsme se především na komunikační dovednosti a schopnost spolupracovat a pomáhat si. Pomocí včelky Bee-bot jsme ve skupinkách procvičovali logické myšlení, paměť jsme trénovali při Pexesu nebo smyslové hře „Poznej, kdo chybí“,  fantazii jsme rozvíjeli při námětových hrách a při hře s…

Číst dál →