Týden od 16. 5. – 20. 5. 2022 – „Co se děje v trávě?“

thumb

Tento týden jsme se s dětmi zaměřili na poznávání květin na zahradách a loukách. Při procházkách jsme sbírali kvetoucí rostliny a jejich názvy pak společně vyhledávali v atlasech a na internetu. Také jsme si louku namalovali temperovými barvami a technikou tupování vatovými tyčinkami a otiskováním plastových brček jsme ji doplnili o žluté i odkvetlé pampelišky….

Číst dál →

Týden od 9. 5. – 13. 5. 2022 – „Čím budu, až vyrostu“

IMG_20220513_133049

Ve druhém květnovém týdnu jsme se zaměřili na různá povolání a řemesla, a to na zahradníka, lékaře, kuchaře/pekaře či složky IZS. Nejprve jsme si jednotlivá povolání pojmenovávali na obrázcích, následně děti přiřazovaly k danému povolání nářadí a náčiní. Vedli jsme rozhovor, proč musí dospělí chodit do práce, jakou práci vykonává moje maminka/můj tatínek a čím bych…

Číst dál →

Týden od 2. – 6. 5. 2022 – „Když maminky mají svátek“

barevný-rámeček-VLASTNÍ-5

Druhou květnovou neděli každoročně slavíme Den matek. Proto jsme celý týden věnovali tématu „maminka“. Vyprávěli jsme si, jak naše maminka vypadá (popis osoby), jaká je (charakterové vlastnosti), co všechno pro nás dělá (popis činností), kde pracuje. Každý svou maminku nakreslil tuší a obrázek pak vybarvil vodovými barvami. Nakonec jsme ze všech výtvarných prací  udělali výstavku…

Číst dál →

Týden od 25. – 29. 4. 2022 – „Domácí a hospodářská zvířata“

IMG_20220425_122210

Poslední týden v dubnu jsme se zaměřili na domácí a hospodářská zvířata. Vysvětlili jsme si, proč zvířátkům říkáme „domácí“ a „hospodářská“. Pojmenovávali jsme zvířata na obrázcích, vytvářeli jsme zvířecí rodiny pomocí pohybových a smyslových her. Připomněli jsme si, kde tato zvířata bydlí a jaký z nich máme užitek.  Jak se o zvířata staráme jsme si ukázali na…

Číst dál →

Týden od 19. 4. – 22. 4. 2022 – „Den Země“

Inkedden země 2 - kopie_LI

  22. dubna si každoročně připomínáme celosvětový Den Země. Proto jsme v tomto týdnu zaměřili všechny činnosti v MŠ na toto téma. Nejprve jsme si společně vyprávěli o významu a způsobech ochrany přírody a vlivu chování člověka na životní prostředí. Při hře na PC jsme si vyzkoušeli, jestli správně třídíme odpad do barevných popelnic k…

Číst dál →

Týden od 11. 4. – 13. 4. 2022 – „Veselé Velikonoce“

IMG_20220412_085320

Tento týden jsme se i nadále věnovali tématu „Veselé Velikonoce“. Zopakovali jsme si symboly Velikonoc, vyrobili jsme si zajíčka s miskou, do které jsme vložili vajíčko nabarvené temperovými barvami. Zahráli jsme si pohybovou hru „Na zajíčky“ a smyslovou hru „Kvočna hledá kuře“. Zhlédli jsme pohádku „Chaloupka na vršku – Jak se pomlázky ztratily“, gymnastikou mluvidel jsme…

Číst dál →

V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně

V pátek 8. 4. jsme navštívili Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde si pro děti připravili edukační program s tvořivou dílničkou  „Tetičko, dajte nám vajíčko“. Dozvěděli jsme se, jak Velikonoce slavili naši předkové, seznámili se s různými technikami zdobení vajec, veselými rýmovačkami, koledami i jinými velikonočními zvyky dodržovanými během velikonočního týdne v našem regionu. Na…

Číst dál →

Týden od 4. 4. – 8. 4. 2022 – „Veselé Velikonoce“

InkedInked085_LI

  V prvním dubnovém týdnu jsme si přiblížili  nadcházející svátky jara – Velikonoce. Seznámili jsme se s jejich tradicí a významem. Protože jedním ze symbolů Velikonoc je zajíček, děti si ho v průběhu týdne vyráběly  z vajíček, malovaly na výkres temperovými barvami, tupovaly přes šablonu a jednoho , kterému daly jméno Hopsálek, společně zhotovily z…

Číst dál →