Týden od 9.10. do 13.10. – ,,Podzim na zahrádce“

eca0df37b287350fb0ef73cd66aad05a_resize=1080,608_

Tento týden patřil zelenině. S pomocí demonstračních obrázků se děti učily rozpoznávat a pojmenovat jednotlivé druhy zeleniny, určovat jejich barvy a využili jsme je také při ,,Kimově hře“ (,,Která zelenina zmizela?“), kdy si děti procvičily pozornost a paměť. Při výtvarných činnostech malovaly děti papírové talíře oranžovou temperovou barvou a vyrobily si tak ,,dýně“. Zpívali jsme písničky ,,Šla Nanynka do zelí“ a ,,Šel zahradník do zahrady“, které jsme doprovázeli rytmizací a pohybovým ztvárněním. Naučili jsme se říkanku ,,Brambora“. Pracovali jsme s pohádkou ,,Jak mrkev hledala svou barvu“. Úkolem dětí bylo pozorně poslouchat příběh, odpovídat na doplňující otázky a zhodnotit chování jednotlivých postav. S mrkvemi, i když jen papírovými, jsme si zahráli pohybovou hru ,,Na zahradníka“ a také si s nimi protáhli těla při zdravotním cvičením.

Zacvičili jsme si hlavně ve středu, kdy nás čekalo sportovní dopoledne s fotbalisty na Bivoji. Pro děti byly připraveny fotbalové hry a úkoly, za jejichž splnění dostaly drobné odměny. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Kateřina Polášková