Týden od 2.10. do 6.10. – ,,Podzim na zahrádce“

ovoce

Měsíc říjen jsme přivítali povídáním o tom, co jsme sklidili na zahrádce. V tomto týdnu jsme se zaměřili na ovoce. Jaké druhy ovoce známe, jak vypadá, jakou má barvu, tvar, jak chutná to vše jsme společně poznávali prostřednictvím her a hmatových hádanek, došlo také na ochutnávku ovoce. Naučili jsme se písničku měla babka, na které jsme si procvičili počítání do šesti. Naučili jsme se jednoduchý tanec – mazurku. Ovoce jsme ztvárnili také výtvarně, a to tupováním temperami přes šablony. Obrázky ovoce teď krášlí naši šatnu. Na naší školní zahradě jsme se pustili do úklidu třídního záhonu a přípravy zahrádky na zimu. Na vycházky do okolí školky jsme si s sebou brali dalekohled, abychom se mohli porozhlédnout po podzimní se krajině.

Fotografie z tohoto týdne najdete zde.

Jana Hrubá