Týden od 16.10. do 20.10. – ,,Kopu, kopu brambory“

stažený soubor

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o bramborách. Společně jsme objevovali, kde rostou, jak se sadí/sklízejí, jak se skladují, co z nich vyrábíme či vaříme. Protáhli jsme se u tematických her. Házeli jsme bramborem a trénovali tak hod dolním/horním obloukem. Postřeh jsme procvičili co nejrychlejším posíláním „horké brambory“ po kruhu. Při výrobě bramborových ježků jsme rozvíjeli jemnou motoriku dětí. Rovnováhu a koordinaci celého těla prověřila překážková dráha „Neseme pytel brambor do sklepa“. Při výtvarných chvilkách jsme otiskovali brambory do připraveného pytle. Pytle jsme následně zavázali, aby nám z pytle brambory neutekly. V pátek jsme uzavřeli naše bramborové téma vařením – v horkovzdušné troubě jsme si usmažili brambůrky, na jejichž přípravě i konzumaci se děti aktivně podílely. Kdo chtěl, mohl si zkusit bramboru oloupat či nakrájet. Ve středu navštívilo naši školku divadlo. Děti zhlédly 4 pohádky o nezbedných princeznách.

V tomto týdnu se naše třída aktivně zapojila do úklidu školní zahrady. Společnými silami jsme pohrabali listí a jehličí, posbírali šišky a připravili školní záhony na zimu.

Fotografie z tohoto týdne najdete zde.

Jana Hrubá