Týden od 25.9. do 29.9. – ,,Do školky zvesela“

děti

Závěrečným týdnem měsíce září jsme pomyslně ukončili adaptaci dětí na prostředí a režim mateřské školy a naší třídy. Tak jako v předchozích týdnech jsme si procvičovali stanovená pravidla chování, seznamovali se se jmény a značkami ostatních kamarádů a učili se, co se v naší třídě kde nachází. V rámci logopedické chvilky jsme realizovali oromotorickou rozcvičku, povídali si, co jsme dělali o víkendu a také např. o tom, že už oficiálně začal astronomický podzim. Zacvičili jsme si zdravotní cviky s plyšovými beruškami, zahráli si pohybové hry s pravidly – ,,Prší, prší“ a ,,Na domečky“ a oslavili svátky hned dvou našich kamarádů. Pro dobrou náladu jsme si zazpívali známé písničky ,,Sluníčko, sluníčko“, ,,Prší, prší“ a ,,Travička zelená“.

V úterý 26.9. se na hasičském hřišti uskutečnila Drakiáda. Děti měly možnost vypustit do nebes své draky, opéct si s rodiči špekáčky a za své snažení si vychutnaly sladké muffinky. Fotografie z drakiády si můžete prohlédnout ve fotogalerii MŠ.

Ve čtvrtek nás čekal státní svátek, kdy byla MŠ uzavřena a v pátek jsme vzhledem k nízkému počtu dětí v MŠ měli možnost pohrát si i s kamarády z ostatních tříd.

Kateřina Polášková