Týden od 18.9. do 22.9. „Do školky zvesela“

berušky

Také třetí zářijový týden se nesl ve znamení prozkoumávání všech zákoutí naší třídy, seznamování se s denním režimem, s novými kamarády a opakování pravidel naší třídy. V rámci logopedické prevence jsme si vyzkoušeli s oromotorickou rozcvičkou, při které jsme si procvičili  rty, tváře a jazýčky. Protáhli jsme si tělíčka u zdravotních cviků s prvky jógy, prostřednictvím říkanek s pohybem a při pohybových hrách či jednoduchých tanečcích s beruškou. Vyzkoušeli jsme si také různé výtvarné techniky (frotáž, práce s rozmazkami, otisk rukou temperami), a to při tvorbě listí z papíru či papírových draků.

Ve středu k nám do školky zvítalo maňáskové divadlo Šikulka. Děti zhlédly tři pohádky, a to „Jak zajíček k rozumu přišel“, „O líné Grétě“ a „Prasátko a kouzelné slovíčko“. Za veselé pohádky proložené písničkami a tanečky se děti odměnily smíchem a vášnivým potleskem.

Fotografie z divadelního představení najdete zde.

Fotografie z tohoto týdne najdete zde.

Jana Hrubá