Prvňáci v muzeu s Apolenkou z modrotisku

Kousek tmavomodré krásy objevovali prvňáci, v úterý 9. 4. 2024, ve zlínském muzeu při velmi pěkném vzdělávacím programu Apolenka z modrotisku s autorským čtením Romany Košutkové. Vstoupili do světa modrotisku, starobylého umění, kterému se věnuje výstava Modrá. V podání autorky půvabné pohádkové knížky si poslechli vyprávění o Apolence, která se učí tiskařskému a barvířskému řemeslu od dědečka – mistra modrotisku. Knížka oslavuje nejen krásu pozapomenuté techniky výroby modrotisku, ale i rozmanitosti lidových vzorů. Ve výstavě si děti mimo jiné prohlédly obrazy ilustrátorky Veroniky Vlkové a v tvořivé dílně si vyrobily modrou Apolenku.

Děti navštívily muzeum poprvé a moc se jim tam líbilo. Knížku Apolenka z modrotisku s věnováním autorky už mají prvňáci uloženou v třídní knihovničce a těší se na čtení.

Marta Miklová