Týden od 6.11. do 10.11. – ,,Na sv. Martina”

image

Tento týden jsme v naší třídě přivítali slečnu praktikantku z VOŠ v Kroměříži – paní učitelku Lucku. Po seznámení s dětmi se společně začali, vzhledem k blížícímu se svátku sv. Martina, věnovat tématu ,,Na sv. Martina“. Prostřednictvím dramatizace se děti seznámily s legendou o sv. Martinovi, vyrobily si lucerničky ze zavařovacích sklenic, podkovy z aluminiové folie a společnými silami také bílého koně z papíru. Naučily se písničku ,,Už Martin na bílém koni“, kterou doprovodily rytmickou hrou na tělo a kruhovým tanečkem. Zacvičily si při cvičení s papírovými vločkami, překážkové dráze ,,Cesta sv. Martina“ a při hraní tematických pohybových her.

V úterý se uskutečnil lampionový průvod. Děti se s rodiči prošli obcí se svými lampiony na hřiště na Bivoji, kde na ně čekaly strašidelné úkoly. Za jejich splnění byly odměněny dýňovým koláčem a celá akce byla zakončena ohňostrojem.

V pátek čekal na děti na zahradě MŠ vzdělávací program v podobě komentované ukázky dravců.

Kateřina Polášková