Týden od 13.11. do 16.11. – ,,Naše tělo“

J02681

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o lidském těle. S pomocí demonstračních obrázků a papírové postavičky ,,Fanynky“ si děti procvičily názvy a funkce jednotlivých částí našeho těla a poskládaly postavu z částí v celek. Pověděli jsme si o pěti lidských smyslech, které si děti procvičily při smyslových hrách. Zaměřili jsme se také na oblékání, zejména přizpůsobování oblečení aktuálnímu počasí. Děti si zazpívaly a zacvičily na písničku ,,Hlava, ramena, kolena, palce“ a poslechly si písničku ,,Tohle jsem já“, kterou doprovodily hrou na tělo. Procvičovaly si také známé říkanky ,,Všechny moje prsty“ a ,,To jsou ruce, to jsou dlaně“. Zahřály a protáhly si tělíčka při pohybových hrách, cvičení s říkankami a soutěživé hře s papírovými koulemi ,,Koulovaná“. Při výtvarných činnostech si vyrobily ,,Obličej“, kdy z papíru vystřižený obličej pomalovaly oranžovou rozmazkou a poté na něj dolepily jeho jednotlivé části.

Kateřina Polášková