Týden od 4. 9. – 8. 9. 2023 – „Kdo všechno přišel do školky“

767936846bb7878c181b9da6f0fc5bc9

V pondělí 4. 9. jsme se opět sešli v mateřské škole. Pro letošní školní rok máme v naší třídě zapsáno 26 dětí a až na jedno jsou všichni předškoláci. Proto se zaměříme především na rozvoj znalostí a dovedností potřebných pro snadný přechod do ZŠ.

Tento týden jsme se seznamovali s prostředím, režimem dne v naší třídě, stanovovali si pravidla bezpečného a ohleduplného chování v MŠ. Ta jsme si všichni posléze nakreslili. Procvičovali jsme znalost jmen a značek kamarádů při hře „Já mám – kdo má?“ a také pomocí molitanových podsedáků se značkami. Cvičili jsme s padákem, zpívali a tancovali. A hlavně jsme využili krásného počasí a trávili čas na zahradě MŠ a na procházkách. Při jedné z nich jsme navštívili obecní úřad, kam nás paní starostka pozvala na zmrzlinu.

A. Jelínková