Týden od 11. 9. – 15. 9. 2023 – „Kamarád, to je ten, kdo mě má rád“

V tomto týdnu jsme společně upevňovali pravidla naší třídy a znovu si říkali, proč je důležité je mít a hlavně je dodržovat. Opakovali jsme si jména našich kamarádů pomocí hry „Na detektivy“, kdy se děti posadily na různá místa u stolečků a pan detektiv musel říct správné jméno kamaráda, jeho značku a i místo u stolečku.
Zkoušeli jsme kamarády poznávat i pomocí našich smyslů – sluchem hrou na Kukačku a hmatem hrou „Kdo je to?“, kdy měl jeden zakryté oči a snažil se zjistit, kdo před ním stojí.
Společně jsme vytvořili na nástěnku „Strom přátelství“, kam jsme všichni otiskli svůj prst.
Protáhli jsme si tělo, vyzkoušeli prvky jógy a hráli si s oblíbeným padákem.
Také jsme probudili náš klavír a učili se písničku „Naše školka“.
Na závěr týdne jsme na sebe koukali do zrcadla a zkoušeli prvky oromotorického cvičení (pohyby rtů, jazyku a obličejových svalů), což byla velká legrace.
Hráli jsme si na školní zahradě a několikrát jsme si vyšli na procházku do přírody, kde jsme si i zazávodili v běhu :)

Kristýna Bezděková