Týden od 26.2.-1.3. ,,O Koblížkovi“

IMG_2175

Pohádkový týden v naší třídě se letos nesl ve znamení veselého příběhu – „O Koblížkovi“.
Tento týden se příběh přiblížil originálním způsobem – prostřednictvím loutkového divadla, které okouzlilo všechny malé diváky. Po této poutavé úvodní show jsme se pustili do tvoření vlastního koblížka. Děti s chutí vystřihovaly kolečko a nanášely barvy pomocí houbičky, čímž vznikl barevný a jedinečný koblížek. Další kreativní úkol spočíval ve výrobě lišky, při níž si děti procvičovaly překládání papírů.
Během týdne jsme společně rozplétali nitku příběhu pohádky. Při povídání jsme zkoušeli posloupnost děje prostřednictvím obrázků, což posilovalo naši schopnost sledování a porozumění příběhu. Experimentovali jsme i s obrázkovým čtením a vyhledáváním rozdílů na dataprojektoru, což podporovalo zvídavost dětí a jejich vizuální vnímání. Ve hře „Co má liška v bříšku?“ jsme podněcovali dětskou zvídavost a nabádali je k přemýšlení. Grafomotorika nezůstala stranou.
Pohádkový týden nás zavedl i do hudebního světa. Naučili jsme se písničku „Já koblížek, koblížek“ a básničku s pohybem „Koblížek“. Při hrách na sluchové vnímání jsme zkoušeli opakovat jednoduché rytmy, což rozvíjelo naši paměť.
Zábavné pohybové hry inspirované příběhem nám poskytly spoustu radosti a pohybu. Slovní hříčky a rozkládání slov na slabiky byly součástí výuky, stejně jako didaktická hra „Koblížkova postřehovka“, která podporovala postřeh a rychlost dětí. Týden jsme zakončili výjimečným divadelním představením „O Koblížkovi“, kde se naši malí herci převtělili do hlavních postav a předvedli nám svůj talent. Oslavou narozenin Lucinky jsme korunovali týden plný radosti, pohody a nových zážitků.
Týden pohádky „O Koblížkovi“ zanechal ve všech dětech nezapomenutelný dojem a vzpomínky na pohádkové dobrodružství.

Fotografie z tohoto týdne najdete zde.

Vendula Smetková