Týden od 12.2. – 16.2. ,,Haló pane karnevale´´

IMG_1989

V posledních dnech se naší třídou neslo nekonečné „Haló pane karnevale“. Děti s nadšením vybíraly své oblíbené masky, které je provázely na blížící se karneval. Při této příležitosti jsme se ponořili do fascinujícího světa kreativity, her a vzdělání. Diskuze o maskách se stala příležitostí pro děti vyjádřit svou fantazii a sdílet, za jakou masku by se rády vydaly na karneval. Od klasických klaunů po pohádkové postavy, každá maska byla zvláštní a plná příběhů. Byl to skvělý způsob, jak podnítit dětskou představivost a komunikační dovednosti.
Dechová cvičení se stala nejen zábavnou aktivitou, ale také skvělým prostředkem pro rozvíjení motoriky. S nafukováním balonků a závodem s brčky a pingpongovými míčky ve dvojicích se děti učily spolupracovat a zlepšovaly svou prostorovou orientaci. Procvičovali jsme také předmatematické dovednosti, zaměřující se na číselnou řadu od 1 do 6. Ve výtvarné činnosti jsme se věnovali výrobě klaunů pomocí otisků rukou a balónků, přičemž děti zkoušely malbu štětcem.  Grafomotorické aktivity, jako obkreslování balónků a cesta masek, posilovaly jemnou motoriku a koordinaci ruky a oka.
Procvičovali jsme také proces přiřazování a zrakové vnímání pomocí šaškových záplat a skládání obrázků. Děti se tím nejen učily rozlišovat tvary a barvy, ale také trénovaly svou paměť a koncentraci. Krásný vrchol všech příprav nás čekal ve čtvrtek – samotný karneval. Děti si užily různé hry a zakončily tuto nádhernou dobu společnou diskotékou s ostatními třídami. Atmosféra byla plná smíchu, tance a radosti. Na závěr týdne jsme oslavili narozeniny dvou našich kamarádů, Helenky a Robíka. Společně jsme jim popřáli, zazpívali a rozdali si dárky.
Byl to týden plný veselí, přátelství a učení, kdy jsme objevili, že karneval může být nejen zábavný, ale také vzdělávací.
Haló pane karnevale, těšíme se na tebe zase příště!

Fotografie z tohoto týdne najdete zde.

Vendula Smetková