Týden od 18. 9. – 22. 9. 2023 – „Už se všichni známe, vzájemně si pomáháme“

značky 2_0001

I v tomto týdnu jsme pokračovali v adaptaci dětí na mateřskou školu. Zaměřili jsme se především na komunikační dovednosti a schopnost spolupracovat a pomáhat si. Pomocí včelky Bee-bot jsme ve skupinkách procvičovali logické myšlení, paměť jsme trénovali při Pexesu nebo smyslové hře „Poznej, kdo chybí“,  fantazii jsme rozvíjeli při námětových hrách a při hře s konstruktivními stavebnicemi. Nezapomněli jsme ani na rozvoj motoriky při výtvarných a pracovních činnostech, jako bylo vyrábění mašliček na dračí ocásek. Některé děti si otiskly pomocí temperových barev dlaně na výkres a po zaschnutí je vystřihovaly, jiné tvořily mašličky překládáním barevného papíru. Ve středu jsme v mateřské škole zhlédli maňáskové představení divadla „Šikulka“, kdy jsme si díky třem pohádkám o zvířátkách zopakovali, jak se k sobě máme chovat. Ve čtvrtek nás čekalo sportovní dopoledne. Na hřišti v Malenovicích jsme si nejen zacvičili a zazávodili, ale také si pod vedením členů HBC , kteří pro nás program připravili, zahráli hokejbal.

Alexandra Jelínková