Týden od 11. 3. – 15. 3. 2024 – „Z pohádky do pohádky – O veliké řepě“

xNáhled-6-645x430

Tímto týdnem nás provázela pohádka O veliké řepě. Procvičili jsme si souvislé vyjadřování za pomoci demonstračních obrázků k pohádce. Seznámili jsme se s její veršovanou verzí od Františka Hrubína a hledali v textu slova, která se rýmují. Také jsme si pohádku zdramatizovali a naučili se o ní písničku. Pomocí včelky Beebot jsme zaznamenávali dějovou posloupnost a hledali nové cesty pokračování příběhu. Naučili jsme se tak, že úkol se dá splnit několika způsoby a záleží na každém z nás, jakou cestu zvolí. Podobnost pohádky našly děti s písničkou „Draka bolí zub“, kterou si s chutí zazpívaly a také si u ní zatancovaly. V ranních činnostech jsme si zkoušeli různé výtvarné techniky, jako například zapouštění barev do klovatiny, malování pomocí kuchyňské smršťovací folie, otisk obrázků malovaných na alobal, proplétání proužků papíru, dokreslování otisků rukou, nebo kresbu tuší. Těmito technikami jsme vytvořili jarní obrázky, které budou zdobit areál hasičské zbrojnice při velikonočním jarmarku. Využili jsme také krásného počasí a vydávali se na procházky po okolí, kde jsme poznávali jarní květiny, upravovali jsme vyvýšený záhon na školní zahradě a připravovali ho na výsadbu sazenic.  Zbyl nám čas i na hraní na hřišti u obchodu nebo ve Lhotce.

Alexandra Jelínková