Návštěva 11. ZŠ Malenovice

V poslední době mají žáci 5. třídy ve spolupráci s jejich rodiči před sebou velké rozhodnutí. Vybírají si a rozhodují se, na kterou základní školu budou přestupovat. Dovolím si říci, že rozhodování pro ně musí být složité, proto se jim to snažíme co nejvíce zjednodušit a usnadnit. Aby se žáci navzájem poznali, viděli prostředí školy, 26. února jsme se vydali na návštěvu a družbu na 11. ZŠ Malenovice.
Paní učitelky měly pro žáky připravený bohatý program. Nejdříve se utkali ve vědomostním kvízu „Risk“, kdy proti sobě soutěžili ve čtyřech pětičlenných týmech. Otázky byly tvořeny z českého jazyka, zeměpisu, dějepisu a přírodovědy. Všechny týmy si vedly skvěle a výsledky byly velmi vyrovnané, i přesto se jednomu týmu z naší školy podařilo vybojovat krásné 1. místo. Během soutěžení dvou týmů si zbývající žáci měli možnost projít prostory školy a sdílet společné zážitky s ostatními.
Celý dopolední program jsme zakončili v tělocvičně, kde si mohli zacvičit sestavu na trampolínách, nebo se utkat ve florbalovém turnaji. Týmy a síly byly velmi vyrovnané, protože všichni hráli skvěle a nebylo jednoznačné určit vítěze. Nakonec rozhodly samostatné nájezdy, kdy poslední ránou střel gól náš žák a zajistil naší škole 1. místo.
Jsme velmi rádi, že jsme mohli prožít společné dopoledne a užít si program. Návštěva a prohlídka školy byla pro žáky velmi inspirativní a snad jim ulehčila rozhodování při výběru školy.
Těšíme se na příští společnou spolupráci :)