Logická olympiáda 2022

Vážení rodiče,

i letos se žáci naší školy a děti ze školky mohou účastnit logické olympiády a vyhrát zajímavé ceny. Soutěž je pro soutěžící zdarma. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Zapojit se mohou děti z MŠ od 3 let a žáci od prvního do pátého ročníku.

Prvním krokem je registrace, kterou provedete na www.logickaolympiada.cz. V pravém horním rohu kliknete na políčko Vstup do soutěže a dále Chci se registrovat. Registrace musí být provedena nejpozději do 30.9.2022. Registraci dětí zajišťují rodiče.

Základní kolo olympiády probíhá z pohodlí domova u PC v měsíci říjnu, dle věkových kategorií. Veškeré informace naleznete na zmíněných stránkách.

Přejeme hodně úspěchů v řešení.

Marta Miklová