Týden od 8.4. – 12.4. 2024 ,,Na statku“

IMG_2706

Tento týden nesl název ,,Na statku“, který byl zaměřený na domácí zvířata a jejich mláďata, ale také péči o ně a jejich užitek.
Děti si mohly prohlédnout různá domácí zvířata – krávy, prasata, kozy, slepice a další za pomocí demonstračních obrázků. Každé zvíře jsme pojmenovali, rozeznávali jsme samce, samici a mláďata a diskutovali o tom, jak se o ně správně starat. Aby si lépe představili život na statku, rozhodli jsme se ztvárnit jednotlivá zvířata dramatickou formou. Věnovali jsme se artikulačním cvičením, při kterých jsme napodobovali zvuky různých zvířat. Poté jsme si zazpívali písničku s pohybem „Když jsem já sloužil“. Využili jsme digitální včelky Bee-Bot. Poté jsme se pustili do spousty pohybových her na dané téma. Během celého týdne jsme se zaměřili na rozvoj smyslových schopností dětí. Procvičovali jsme jejich zrakové a sluchové vnímání pomocí různých her a aktivit spojených s domácími zvířaty. Zároveň jsme se věnovali i rozvoji jemné motoriky dětí, například pomocí grafomotorických cvičení s hnědou barvou a pracovním listem. Při vycházkách po okolí Tečovic jsme pozorovali zvířata na dvorku a zavítali jsme také na farmu.
Téma ,,Na statku“ byl pro děti nejenom zábavným dobrodružstvím, ale také přínosným způsobem, jak se učit o domácích zvířatech.

Fotografie z tohoto týdne najdete zde.

Vendula Smetková