Týden od 4. 12. – 8. 12. 2023 – „Advent“

20231208_060550

V pondělí jsme rozsvítili první svíčku na našem adventním věnci, což znamená, že nejkrásnější svátky roku se nezadržitelně blíží.  Aby dětem čas do Vánoc rychleji utíkal, navštěvují je na začátku Adventu tradičně Mikuláš, čert a anděl a obdarovávají je  ovocem, sladkostmi a drobnými dárky. Ani letos na naši mateřskou školu nezapomněli a v úterý přišli, aby děti pochválili, pár zlobivců napomenuli a všem rozdali balíčky s dobrotami. Děti jim na oplátku zazpívaly písničky a zarecitovaly básničky, které se minulý týden pro tuto příležitost naučily. Ve zbytku týdne jsme malovali vánoční stromeček technikou vymývané klovatiny, skládali stromečky z papíru a dozdobovali je temperovými barvami a také jsme na kouzelné kapří šupiny kreslili, co bychom si přáli najít pod stromečkem. Všechny tyto činnosti jsme doplnili zpěvem koled a vánočních písniček. A protože nastalo opravdové zimní počasí, užívali jsme si hry na sněhu na školní zahradě.

Alexandra Jelínková