Týden od 27. 11. – 1. 12. 2023 – „Čertoviny“

kluk-certik-barevna-samolepka-dite-v-aute

Nastal čas, kdy se s dětmi připravujeme na příchod Mikuláše, čerta a anděla. Děti si vyslechly legendu o svatém Mikuláši a seznámily se tak s původem tradice. Zhlédli jsme pohádku „Chaloupka na vršku – Jak to bylo na Mikuláše“. Společně jsme si postavili „peklo“ – technikou tupování temperovými barvami a s využitím Polykarpovy stavebnice děti vytvořily čerty. K těm pak postavily ohniště z dřevěných kostek a přidaly řetězy slepované z proužků papíru. Vyráběli jsme postavičky čertů z papíru. Při této činnosti si děti procvičily správnou techniku stříhání. Také jsme si zahráli pohybovou hru „Na čerta“, procvičili jazýčky při oromotorických cvičeních a zatancovali si při čertovské diskotéce. Po celý týden jsme pilně nacvičovali písničky a básničky, které zazpíváme a zarecitujeme, až k nám do školky přijde Mikuláš.

Alexandra Jelínková