Týden od 30. 10. – 3. 11. 2023 – „Čas dýní“

6273

Týden jsme zahájili společným vydlabáváním dýní. Z nich jsme pak při dopoledním pobytu na školní zahradě vykouzlili strašidelný třídní záhon, který jsme doplnili duchy, pavouky a netopýry a připravili se tak na nadcházející svátek Halloween. Mimo to jsme se také seznámili s tradičním českým svátkem „Dušičky“, který jsme si přiblížili na pohádce „Jak to bylo na Dušičky“ z cyklu Chaloupka na vršku. Téma halloweenu nás provázelo po celý týden. Děti si výtvarnou technikou rozpíjené fixy malovaly pavouky, vyrobily si pavouky z papíru, při hře s kouzelnou baterkou si obkreslovaly stíny různých strašidel. Cílem dalších aktivit bylo rozvíjení zrakového vnímání (omalovánky podle čísel), logického myšlení (Sudoku) a orientace na ploše (dokreslování obrázku do čtvercové sítě). Oromotoriku jsme procvičili při písničce „Pět malých dýní“, kterou jsme doprovodili také pohybem.

Alexandra Jelínková