Týden od 22.4. – 26.4. 2024 ,,Kdo nás chrání“

437550938_7478780542197477_7068927742855760775_n

Tento týden nesl název ,,Kdo nás chrání“ a zabýval se především záchrannými složky.
V pondělí jsme začali oslavou Dnem Země. Sbírali jsme odpadky při vycházce po Tečovicích. Bavili jsme se s dětmi, co naší planetě prospívá a škodí. Tato akce nám ukázala, že ochrana naší planety není jen o péči o přírodu, ale také o bezpečnost a ochranu lidí, kteří na ní žijí.
Důležitou součástí tohoto týdne bylo seznámení dětí se záchrannými složkami a důležitými čísly. Ukázali jsme jim, jak si zapamatovat klíčová telefonní čísla, a vysvětlili jsme, kdy a proč je volat. Diskutovali jsme o různých situacích, které mohou nastat, jako jsou požáry, povodně nebo dopravní nehody, a zjistili jsme, jak reagovat a komu zavolat v případě potřeby. Společně jsme si zazpívali píseň s pohybem „Hrdinové – heja, hou!“ a vytvořili jsme si výtvarnou aktivitu – policejní auta, hasičské auto a hasiče. Nebyla opomenuta ani grafomotorika v podobě pracovního listu – hasičská hadice a obtahování důležitých čísel. Prozkoumali jsme také, jaké vybavení potřebují policisté, hasiči a záchranáři, a diskutovali jsme o vlastnostech, které jsou pro jejich práci důležité. Hry a aktivity, které jsme hráli, poskytly dětem nejen zábavu, ale také rozvíjely jejich dovednosti. Hráli jsme různorodé hry, které posilovaly hrubou motoriku, smyslové vnímání a paměť. Například jsme se vydali „Na pátrání“ nebo překážková dráha, kdy jsme cvičili jako hasiči. Procvičovali jsme také  číselnou řadu s pomocí plamínků ve vodě. Jednou z nejzajímavějších aktivit bylo prozkoumání principu fungování rentgenu pomocí prosvětlovacích obrázků. Děti měly možnost nahlédnout do světa medicíny a techniky a pochopit, jakým způsobem tento nástroj pomáhá lékařům. Nesměla chybět ani oslava svátku Vojty.
Celkově byl tento týden nejen zábavný, ale také poučný. Děti se nejen pobavily, ale také se naučily důležité informace o bezpečnosti a pochopily, jak v případě potřeby reagovat. Poznaly hrdiny, kteří nás chrání, a ocenily jejich práci.

Fotografie z tohoto týdne najdete zde.

Vendula Smetková